Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ti nem irigykedtek néha az...

Ti nem irigykedtek néha az angolokra?

Figyelt kérdés

Egyből kézhez kapnak egy világnyelvet. Mellette tanulhat franciát, spanyolt, kínait...

De olyan jó nekik, komolyan.


2018. jan. 6. 19:33
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem ez nekik annyira természetes lehet, hogy bele se gondolnak, milyen lenne másképp.
2018. jan. 6. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
90%

Nem. Én is megtanultam angolul. És tanulhatok bármilyen más nyelvet is. Az angolok viszont nem igazán tanulnak magyarul. Szóval mi különlegesebb nyelvet beszélünk, és még csak tanulnunk sem kellett, hanem az anyanyelvünk :)

Egyébként nagyon sok angol ilyen szempontból baromi kényelmes és nem tanul meg egyetlen idegennyelvet sem rendesen.

2018. jan. 6. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Utolsó, akkor a magyar is elég kényes ilyen szempontból.
2018. jan. 6. 19:47
 4/21 anonim ***** válasza:
64%

De. Én irigylem őket. Nagyon szerencsések ilyen szempontból. Én meg rengeteg pénzt kiadtam különtanárra és így is szenvedek az angollal sajnos.

Egyetértek veled!

23N

2018. jan. 6. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Nekem sincs gondom a nyelvekkel, de az angol egy nehéz nyelv, főleg a kiejtés.

Tényleg a világ minden táján megértik őket.

2018. jan. 6. 20:01
 6/21 anonim ***** válasza:
45%
Szerintem meg az angol egy könyvű nyelv, pláne a kiejtés. :)
2018. jan. 6. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom, amikor a tanár se tudja kimondani a "th" hangot. Meg azért van olyan sorozat is (felsőfokúm van), ha nem raknék feliratoteg se értem, mert annyira pöszék.

Ellenben egy német gyorsabb, de legalább kimondják rendesen a szavakat. Sose vt gondom a hallásértéssel, beszéddel, kiejtéssel.

2018. jan. 6. 20:10
 8/21 anonim ***** válasza:
27%
A Föld emberiségének már rég el kellett volna jutni arra a fejlettségi szintre hogy csak egy nyelvet használjon. És akkor mindenki szerencsés lehetne mert kézhez kapna egy olyan nyelvet amit az egész világon megértenek.
2018. jan. 6. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
88%
Nem igazán. Segít bármit is, ha irigykedek? Ez egy olyan dolog, amit nem befolyásolhatok, ennyi idősen meg pláne. Így akár könnyebb nekik ebből a szempontból, akár nem, úgyis nekem kell angolul megtanulni, úgyhogy nem foglalkozok vele.
2018. jan. 6. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
71%
Ahhoz, hogy egy anyanyelvit be tudj csapni, ki kell menni és 10 évet velük élni, de még akkor sem biztos, hogy tökéletesen fogod kimondani a hangokat. A nyelvoktatásnak nem is ez a fő célja, hanem hogy tudj beszélni az adott idegen nyelven.
2018. jan. 6. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!