Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ért már el valaki való eredmén...

Ért már el valaki való eredményt a relaxával a nyelvtanulásban?

Figyelt kérdés

Melyik nyelv?

Tanfolyamra mentél vagy otthonra vetted meg?

Mennyi idő alatt értél el eredmény?

Csak ezt használtad vagy más módszert is igénybe vettél?

Meglett végül a nyelvvizsga? Melyik fajta?

Ajánlanád másnak?



2018. jan. 7. 17:42
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Most láttam egy videót, ahol vidéken rendeztek relaxa intenzív tanfolyamot. Azért volt hiteles, ami abban elhangzott, mert mindenkinek segített, de senkinek nem oldotta meg az életét önmagában. Aki már tanult régebben angolt, az ennek hatására meg mert szólalni. Aki még nem, annak meg jó alapot nyújtott a továbbtanuláshoz. És az értése mindenkinek sokat fejlődött.

Én is hasonlót várok a relaxától.

2018. jan. 15. 09:18
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Azért az túlzás, amit az előző írt, hogy nem ér semmit a Relaxa, nulla indokkal. (Az nem indok, hogy Lomb Kató sok nyelven beszél, nesze olvasd,... meg milyen király vagyok 4 nyelvvel.)


Többet vagyok idegen nyelvű közegben, mégis tudom, hogy végtelenségig lehet tanulni, akárcsak egyet is. Sokáig vaciláltam, hogy német mellett szabad e másik kettőt tanulnom. Aztán rájöttem, hogy sohasem érzem majd késznek (nem beszélve például a német dialaketusainak ismeretéről, előfordulhat, hogy kénytelen vagyok visszakérdezni, márha életszerűség is számít)

Úgy ismered meg, hogy valaki beszél nyelvet, hogy az állítás mellett még szerény is marad, nem pedig felhasználja, hogy fogd be a pofád, mert én tudom a tutit.

Lomb Kató abban a könyvben leírja, hogy távol áljon tőle a tökéletes recept, de ő a legnagyobb szótárt vásárolja meg, ismerkedik a szavakkal, átveszi a kiejtési szabályokat. Mellé vesz olyan tankönyvet, aminek van kulcsa(legyen magyar anyanyelvű, magyaroknak írt). Nem radírozza a hibákat, fölé írja.

Tanácsot ad tanárválasztással kapcsolatban. Meg persze szépirodalmi műveket olvas.

Relaxa alkalmas önálló tanulásra, feladatok is vannak benne, nyelvtannal, kulccsal, magyaroknak írt. Nem tudom más önálló tanulásra alkalmas könyv van vagy sem a piacon, ahol ennyi hanganyag van hozzá.


Én német, angol és orosz relaxát használom/nézem át(Tangó programmal együtt).

Szerintem kezdőként heti egy könnyvel lehet végezni(orosz az kivétel)

Valószínű unalmasnak tartja az előző író a szövegeket én pedig kezdőként nem szívesen olvasnék orosz szépirodalmat, aminek esetleg köze sincs a beszélt nyelvhez vagy szótárt végtelenségig, vagy nem tudom mire gondolt.

Viszont 5.000 szó, az alapok ismeretével már el tudom képzelni, hogy újságot, filmet élvezzem is.

Ha a németet nézzük(és mert van némi életszerű rálátás), akkor 10 alapkönyv van (+2Krimi), azt írja, hogy középfokú szintig visz. Nos szerintem erős B1, nagyon jó indulattal gyenge B2. (Érdemes egy középfokú nyelvvizsga szöbegeivel összehasonlítani), angolból már elmegy középfoknak a 12. könyv, persze itt felsőfokot állítanak.

Orosznak kettő könyve van, kb. 800 szó

Az orosz kakukktojás, csak régi Relaxa és legújjabb Tangó programja van. (Kimaradt a második generációs Villám Relaxa) Itt nem történetek vannak, hanem van 20 témakör és próbálja megtanítani az alapokat angol és némethez képest kétszeresen tömören.

Más módszer, Gaál Ottó kreatív nyelv is alkalmas önálló tanulásra. Itt is még kevesebb 1-2000 szó kötve hiszem elég középfokra. Origóra készít fel. Ha megvizsgálsz egy középfokú nyelvvizsgát, szövegértési részt és kiemeled azokat a szavakat amik vannak a kreatív nyelvben akkor kb. marad 65% kiszótárazni való :D. Relaxánál ez kb. 35%. Tehát nem hinném, hogy csak ezzel mindenkinek lesz.

Mégis ezzel a két módszerrel érdemes kezdeni. Egy nyelv (kinek hogy) 900-1000 munkaóra "megtanulni". Nagyobb részt önállóságon múlik. Magántanárt szerintem ezek után érdemes felkeresni(Igaz én soha a büdös életben nem fogok nyelvtanárhoz menni többet), mégjobb utána csak anyanyelvű dolgokkal foglalkozni ingyen, tanár helyett.

Szerintem nyelvtan kifejezetten hátráltat a nyelvtanulás elején. De az is hazugság, hogy nem is kell, mert kisgyerek sem tanulja és mégis pontosan beszéli....jaaa. Anyanyelvi közegben 6 év alatt, de inkább 10(írás/olvasás). Felnőtt azért tud rövídíteni.

Relaxa azért mindig ha csak kicsit, de fejlődik.

Tévedett is az idők során, pihenés közbeni passzív tanulás tévútjaiból,(mára csak nevében relaxa) kicsit drillezőbb módszerből, mai szoftver fejlesztésen át... Most épp a nyelvtan abszolút leépítésével b-szák el.

Tangó programban is van ami sz.., van ami jó(Én inkább könyv/hanganyag régi villám módszerrel kezdem. Van, hogy jön egy unalmas rész(például haladóbb szinten bemutatkoznak és ismétli még kétszer) és addig a könyvben vissza tudom nézni a nehezebb részeket, míg a program az nem ad erre lehetőséget. Átnézni is gyorsabb könyvből, mivel ismered már vagy hamarabb megakad a szem a nehéz részeken).

2018. aug. 25. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Most már a Kérdezőnek is lehet elég tapasztalata.
2018. aug. 26. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Négy évig tanultam a gimnáziumban angolul. Fel se merült bennem, hogy azzal a módszerrel valamit elérek és ez így is lett.


Relaxa angol csomagot vettem még a kazettás időkben. Sosem akartam nyelvvizsgázni. A netes tesztek szerint B2 a szintem jelenleg, pont ahogy egy előttem szóló említi.

Most Tangó németet vettem. Nekem a Relaxa vagy Villám nevezzük bárhogy bizonyított.


Bár annó a relaxáció volt nálam a hívószó és bár rendszeresen relaxálok évtizedek óta, a módszer független a relaxációtól, anélkül is azzal is működik.

2018. szept. 11. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Nekem angol/német/francia van meg, nem teljes sorozat mindenből.

A német alapfokú tudásom kb. 6 hét volt B2-re felvinni önállóan, úgy, hogy utána kimentem Ausztriába és semmilyen nyelvi gondom nem volt, több állásinterjút végigcsináltam nyelvi akadályok nélkül.

A franciából sajnos nincs meg a teljes sorozatom, úgyhogy ott maradtam alapfokon, lehet kicsit több, nem tudom.

Az angolt most kezdtem, eddig nagyon tetszik.

Ez már régen nem a "menj le alfába" dologról szól, inkáb extenzív nyelvtanulásnak mondanám. Nekem nagyon bevált. :)

2018. okt. 12. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!