Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Te hogyan készülsz fel az...

Te hogyan készülsz fel az emelt angol érettségire?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Sajnos,ahová menni szeretnék oda nekem kötelező egy emelt nyelv.Szóval azt hallottam,hogy az 1000 kérdés 1000 válasz c.könyv nagyon jó felkészítő.Abból tanulnék minden nap,de sajnos sehol nem találom ezt a könyvet.De még folytatom a keresést.Ezen kívül még gondoltam arra,hogy hétvégeken is gyakorolnék,feladatokat oldanék meg,angolul beszélnék.Szerintetek ennyi elég lenne?Ti hogy készültök fel?Ki tudja lehet,hogy majd találkozunk valamennyien. :) Ti hány ℅-ra hajtotok?Nekem a 60% bőven elég lenne.Mindig 5-ös voltam angolból,gyakran dicséretes.Szerintetek menni fog?

Elnézést a kacifántos mondatokért.xD

Ja és ti hova jelentkeztek,ha lehet ilyen kérdezni? :)



2018. jan. 16. 20:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Megcsináltam az összes eddigi emelt szintű feladatsort. Ötös lett.
2018. jan. 17. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Én is azt fogom majd csinálni. :) Remélem nekem is ötős lesz.Ezenkívül még csináltál valamit?A szókincsedet nem kellett fejleszteni?
2018. jan. 18. 15:59
 3/14 anonim ***** válasza:

Első vagyok


Órán gyakoroltunk a szóbelire, meg olvasgattam angolul azokról a témákról, amik nem igazán mentek. Az írásbelin több olyan feladat is volt, aminek nagy részét nem értettem, de ez nem számít. Globálisan értsd a szöveget. Addig persze mindent angolul csinálj. :D

2018. jan. 19. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
És hány érettségit oldottál meg?Én még az elsőnél tartok.Oh,és a szóbeli témaköröket mikor szokták kiadni?
2018. jan. 21. 19:39
 5/14 anonim ***** válasza:
Megcsináltam az összeset, az őszit és a tavaszit is. Minden hétvégén csináltam kb 3-4-et, így pár hét alatt lehet végezni vele. A szóbelin ugyanazok a témakörök vannak, csak kibővítve, az egyetlen új, ami van emelt szinten, az az érvelés. Lesz egy állítás, el kell mondanod, hogy egyet értesz-e vele, vagy sem. A tanár a másik álláspontot fogja képviselni. Ez a második feladat. Az első bemelegítő kérdések megválaszolása egy téma alapján. Az utolsó képleírás, utána magadtól kell beszélned a témáról.
2018. jan. 21. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
És megtudhatnád a témaköröket légszíves? :D Vagy egy oldalt is belinkelhetsz,ahol le vannak írva.Egyébként már fent van a neten?Sehol nem találom. :( Nagyon köszönön a sok segítséget!
2018. jan. 22. 19:14
 7/14 anonim ***** válasza:

Először is ezt találtam, ez két mintafeladat.


[link]


emelt szintű angol szóbeli érettségi témakörök

Ezt írd be a gugliba.


A hetedik egy doc fájl, abban benne van minden, mi is ez alapján készültünk. :)


Ennek semmi köze a kérdéshez, de nekem nagyon megtetszett, nevettem. :D


[link]

2018. jan. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Annyit tudtam meg,hogy a szóbeli három részből áll:társalgás,vita,önálló témakifejtés...stb.Akkor csak ennyi?

Én azt hittem,hogy önálló témakörök vannak megadva.Pl.:gazdaság,elektromosság,tatárjárás,vásárlás..stb. és beszélni kell arról a témáról,amit kihúztál.Akkor ezek szerint ennyi?Én úgy tudtam,hogy témaköröket adnak meg.Így miből készüljek?Nem lesz tételhúzás?Egyébként köszönöm a kis cikket,vicces volt. :)

2018. jan. 23. 17:10
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Témakörök vannak (tatárjárás nincs, az csak töriből van), azok, amiket elküldtem. És ezekre a témakörökre épülnek a feladatok. Leírok egy példát: a társalgásban a szabadidőről beszélsz, a szituációban egy gyógyszertárban veszel gyógyszert (betegség témakör), a témakifejtésben meg a családról lesz szó.
2018. jan. 23. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Azt még kihagytam, hogy persze lesz húzás.
2018. jan. 23. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!