Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik a legkönnyebb középfokú...

Melyik a legkönnyebb középfokú SZÓBELI nyelvvizsga?

Figyelt kérdés

Az írásbeli nyelvvizsgám már megvan (Corvinus), viszont a szóbelim nem sikerült. Mivel már régebben volt így ugyanazon se egyszerűbb próbálkozni. Ti mit ajánlanátok?

Én a TELC-et hallottam legkönnyebb szóbeli nyelvvizsgának.


2018. jan. 18. 17:47
 1/2 anonim ***** válasza:
0%
Mindegyik könnyű.
2018. jan. 18. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Euroexamen voltam, szerintem kevés van, ami ennél könnyebb. Ezen kívül nagyon kedvesek voltak a vizsgáztatók, egyáltalán nem szivattak. 64%-ot kaptam végül, pedig több súlyos hibát is elkövettem a stressz hatása alatt:/

Bemész, köszönsz és a vizsgáztató (2-en vannak, egyikük kérdez csak, a másik kicsit hátrébb ül, ő csak megfigyel téged úgymond, de nálam ez egyáltalán nem volt zavaró) kérdez tőled néhány "bemelegítő" rutinkérdést, pl.hol laksz, hogy jutottál el a vizsga helyszínére, mit tanulsz/dolgozol, miért tartod fontosnak a nyelvvizsgát stb.

Maga a feladatsor néhány egyszerű, pár mondatos szituációból (pl. üdvözöld a rég nem látott barátodat, kérdezd meg hogy van vagy épp elhagytad az útleveledet, kérdezd meg, mit tegyél stb. De mindegyik kb csak fél perces és neked alap dolgokat kell megkérdezned/mondanod.), egy a partnereddel megvitatandó témából (pl. nekem a számítógép káros hatásai voltak az emberi kapcsolatokra, a feladatra kb 3-4 perc volt összesen) és egy picture storyból áll. Na ez utóbbi talán az egyetlen, ami rázósabb, itt kapsz néhány képet és 10 perced van összerakni egy történetet belőlük, le is írhatod akár az egészet is és ebbe belenézhetsz a mesélés alatt (de NAGYON fontos, hogy NE olvasd fel kompletten!). A képek nem bonyolultak, szóval minimális fantáziával is össze lehet hozni a sztorit és egy kezdő mondatot kapsz is a feladathoz. Na ezt kell 2 perc alatt elmesélned, megbízható forrásból tudom, hogy a legfontosabb 3 múltidő (past simple, perfect és continuous) használata és az, hogy a történet kerek legyen, összeálljon a vizsgáztató fejében. Viszont semmiképp sem szabad csak úgy darálni, hadarni, én is ezen buktam nagyot. Inkább ne érj a sztori végére, de töltsd ki azt a 2 percet szépen, választékosan. Persze ésszel azért, ne ragadj le csak az első képnél:)

Ami még nekem nagyon szimpatikus volt az Euroban, az az, hogy én választhattam magamnak vizsgapartnert (nem tudom, máshol is van-e erre lehetőség) és ez nekem nagy könnyebbség volt, mivel kb egy szinten voltunk tudásilag és gyakorolhattunk is előtte.

2018. jan. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!