Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ti nektek mi a javaslatotok,...

Ti nektek mi a javaslatotok, hogy jobb tanulni a német nyelvet?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy ugyan van egy középfokú németem ( érettségiztem belőle) és az alapfok is nehezen menne belőle ma, tervezem "felújítani". A kérdésem az igazából, hogy ti hogyan találtatok magatoknak megfelelő magántanárt, aki tud rendesen tanítani titeket németül? ( Gondolok itt arra, hogy online web kamerán keresztül, élőben volt iskolai tanár stb.)


Én Speciel online web kamerán keresztül gondoltam, de az élőben tanárral jobb lenne. Nem szeretnék úgy kimenni külföldre dolgozni , hogy még az alap dolgok se mennek...


Letöltöttem anyagokat (nyelvtanító DVD, filmek, írások, stb.) De arra is gondoltam, hogy ugyan van egy angolom, amiről se papírom se elismerésem, de írásban jó vagyok belőle, hogy a németet angollal tanulnám. ( Németról angolra, de ez eléggé rosszul hangzik.) Ugyan nem csak nyers tanulás a tökéletes, hanem német szinkronos filmet vagy videókat nézni, stb.


Nektek mik a tapasztalataitok? Hogy érdemes ezt "újból elkezdeni"?



2018. jan. 23. 21:18
 1/4 anonim ***** válasza:
48%

Nem tudom, ki találta ki azt, hogy német filmet nézve jól lehet tanulni németül.

Ez azért nem igaz, mert az "irodalmi" németet sem tudod, nemhogy a szlenget...

Magántanár, és személyesen.

2018. jan. 24. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
75%

Tanfolyam!

Vizsgára felkészitő tanfolyam!

Ott pontosan tudják, milyen feladatok lesznek és

az elvárt nyelvtani szintet is ismerik.

Egyedül nehéz lesz, tv-ből szinte lehetetlen.

Face: Német Online Nyelvoktatás :)

2018. jan. 24. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 D.A1995 válasza:
Járj német tanárhoz vagy pedig ha olyan “eset vagy” nézz rengeteg videót felirattal mert akkor “rááll az agyad” a nyelvre,elkezded megjegyezni a szavakat és elkezded megérteni a szöveget.A legjobb ha folyamatosan hallod azt a nyelvet amin beszélnek “hozzád”Nekem ez bevált az angol nyelvnél mivel elég rossz a tanárunk.Kezdem megérteni a videókat amiket nézek.
2018. jan. 24. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

szerintem útközben hallgass rádiót, nyilván olyat ahol beszélnek és egy idő után rá fog állni a füled, csak legyél türelemmel


van 2 újság amit ismerek, itt külön nyelvtanulóknak vannak cikkel megfogalmazva, szinttel illetve szómagyarázattal ellátva + vannak a cikkekhez letölthető feladatok stb. [link]


ez egy olcsóbb újság, ahol rendes német újságokból vannak összeválogatva a cikkek, szintén nyelvtanulóknak

[link]


továbbá ezt a youtubecsatornát tudom ajánlani, akár a legelső videótol is elkezdheted (mármint a legrégebben feltöltöttől), ettől érthetőbbet nehezen fogsz találni ilyen témában :)


a nyelvtani magyarázatokhoz a maklári tamás német nyelvtani abc-t tudom ajánlani


ha tanárban gondolkodsz, akkor szerintem a legeredményesebben egy anyanyelvűvel fejlődhetsz


u.i.: az érettségi az nem középfokú (b2) hanem b1-es szintnek felel meg, szóval egy szinttel lejjebb van


remélem tudtam segíteni, jó tanulást! ^^

2018. jan. 24. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!