Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek elkezdjek egy...

Szerintetek elkezdjek egy nyelvtanfolyamot 9 hónapos gyerekem mellett?

Figyelt kérdés
Heti 1*3 óra 8 héten keresztül. 30000 ft. Kezdő szintig. Megéri?
2018. jan. 28. 18:20
 1/10 anonim ***** válasza:
70%
Hülye kérdés. Neked kell tudnod, hogy fogod-e használni.
2018. jan. 28. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Pontosítom: úgy megéri-e, hogy heti 1*3 óra. Megéri e kidobni rá a pénzt. 30 órára 30ezer forintot. Vagy inkább magántanár. Meddig lehet eljutni 30 óra alatt?
2018. jan. 28. 18:25
 3/10 anonim ***** válasza:
65%

Soha nem a tanfolyam óraszáma számít, hanem hogy TE mennyit tudsz hozzátenni otthon. Nem attól tanulsz meg egy idegen nyelven, hogy beülsz egy tanfolyamra.

Fél év alatt csináltam meg a középfokú nyelvvizsgát 0-ról indulva, 0 tanfolyami órával.

2018. jan. 28. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Otthon egyedül?

Mi alapján?

Hogyan osztottad fel a részeket? Külön tanultál elméletet, és külön feladatokat oldottál meg?

Én nekem a present simple-ig megy és beszélgettük párommal, hogy nyáron el kéne menni egy ilyen tanfolyamra, mert középfokú nyelvvizsgát szeretnék.

Egyedül hogyan lehet egy ilyenre felkészülni?

2018. jan. 28. 18:41
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A te esetedben a nyelvtanfolyamnak azért van értelme, mert az egy program. Kimozdulsz otthonról, emberek közt vagy, csinálsz valami mást is, mint az otthoni rutin. De ha már tudod a present simple-t, akkor nem nulláról kéne kezdened.
2018. jan. 28. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
75%
Kitartással. Minden fent van neten. Második nyelvvizsgám volt.
2018. jan. 28. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

Nem, ez így pénzkidobás.

Sokkal többre mész, ha otthon tanulsz.


Lépések:

-veszel egy normális, áttekinthető nyelvkönyvet

-egy szótárat, amiben van IPA (fonetikus) átírás és/vagy internetes szótárat használsz (sztaki), ahol a kiejtést is meg tudod tanulni

-bemagolod az alap nyelvtant (múlt, jelen, folyamatos jövő stb stb.)

-bemagolod a rendhagyó igéket (write-wrote-written)


És kezdhetsz szavakat tanulni ezerrel. Filmet nézz angol nyelven+angol felirattal, cikkeket olvass! Olyat, ami érdekel. Nézheted a texasi láncfűrészes gyilkost, Star warst, Vasembert is, tökmindegy,a lényeg, hogy amit nem tudsz, azt szépen kiszótárazod.

Ne csak szimpla szavakban gondolkodj, hanem kifejezéseket is tanulj. Pl. I'm fed up WITH something, I'm rooting FOR you, I believe IN you.


Ennek sokkal több értelme van és töredékébe kerül (tankönyv meg szótár 12000-ből simán kijön, de még olcsóbban is akár).


Én is így tanultam meg az angolt, az iskolai órák sajnos nagyon keveset értek és mindig dögunalmas témákról volt szó...

2018. jan. 29. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
7-es, te nem kismamában gondolkozol, mert te alig nőttél ki az iskolapadból. Egy kismama másképp működik.
2018. jan. 29. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

8, a kismama terhes nő megnevezése, nem a kisgyerekes anyáé.

És nem külön állatfaj. A 7-es abszolút használható receptet adott. Lehet így gyerek mellett is. Nyilván nem egész nap begubózva, hanem apránként, de a módszer még ugyanaz. Én pl.: sitcomokat nézek szókincs gyarapítás céljából. 20 perc simán belefér.

2018. jan. 29. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
77%

Kismamának hívják a kisgyerekes anyát is.

Valószínűleg tud mellette is tanulni, de nagyon keveset és éjjel, mikor inkább aludna.

Én azzal értek egyet, aki ebben a kimozdulási lehetőséget látja. Otthon gyerek mellett csak a "majd ha lesz időm" halogatás fog menni.

2018. febr. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!