Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek német mellé...

Szerintetek német mellé angolt vagy spanyolt tanuljak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!most megyek 9.-be,és ugye német a főnyelv,az már elég jól megy.Viszont nem tudom hogy angol vagy spanyolt vegyem fel?

Tudom hogy angol a világnyelv,de a későbbiekben tolmács/fordító szeretnék lenni,és angol-német tolmácsokból dunát lehet rekeszteni....ezért gondoltam a spanyolra.

De esetleg ha valamiért elmenne a kedvem a tolmácsolástól gimi végén és spanyolt tanultam,akkor meg az angol tudás is kéne...

Szerintetek?


2018. febr. 1. 17:32
 1/4 anonim ***** válasza:
47%
az angolt nem kell közoktatásban tanulni, magadra kapod, mivel körülöttünk van, esetleg elmész egy-két nyelvtanfolyamra. spanyolról ugyan ez azért nem mondható el.
2018. febr. 1. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ:)
2018. febr. 1. 19:52
 3/4 anonim ***** válasza:
Hát, ha még az is benne van, hogy hátat fordítasz a tolmácsolásnak, akkor biztos, ami biztos: angol.
2018. febr. 1. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Csakis az angolt.Anélkül nincs élet, fontosabb, mint bármelyik nyelv. Drága utolsó, nem lehet játékokból és filmekből megtanulni.

Ha spanyol tolmács akarsz lenni, elmész fősulira spanyol szakra, majd tolnács, fordító msc.

2018. febr. 2. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!