Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen szintű a magyarok...

Milyen szintű a magyarok valós nyelvtudása?

Figyelt kérdés

Tud valaki valamiféle valós nyelvtudást felmérő összegzésről?


Nem a nyelvvizsgák számára lennék kíváncsi, hanem arra, hogy mennyien tudnak szótárazás nélkül komolyabb szöveget (pl. Pynchon) olvasni, mennyien tudnának egyetemi kiselőadást tartani pl. angolul stb.


Vagy ilyen kutatás nem létezik?


Azt külön érdekesnek tartom, hogy egyre több felsőfokúval rendelkezőtől hallom, hogy filmet felirattal néz, mert anélkül nem érti...


2018. febr. 2. 18:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Magyarul pl a lakosságnak csak fele tud.
2018. febr. 2. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Még te sem gondolod komolyan a dolgot. :D

Angol anyanyelvűek nagy %-a nem lenne képes érdemi egyetemi kiselőadást tartani. :D

Pynchon is számos anyanyelvűnek eléggé nehézkes.


Nem ilyen skálán kell mérni a nyelvtudást.

X ember, aki csak a szakmája szakszavait tudja és a hétköznapi életben elvan, az már nagyon jó.

2018. febr. 2. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Első válaszoló, erre nem is gondoltam! :)


Második, de, komolyan gondolom a kérdésemet.


Szügyig járunk nyelvvizsgákban, mindenhol nyüzsögnek (itt a gyakorin pláne) a nyelveket b e s z é l ő k, de a valóság nem igazolja ezt vissza, legalábbis nekem.


Tényleg érdekel a téma, ezért írtam ki a kérdést.

2018. febr. 2. 19:14
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy középfokú nyelvvizsgát bárki tud szerezni, azt ne nevezd nyelvtudásnak, mert egy nagy nulla. Szóval ne abból indulj ki.
2018. febr. 2. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Pedig ez tényleg hülyeség így. Nem mérhető ilyen formán a nyelvtudás.


Sokkal értelmesebb mutató lenne, hogy a szakmájában hogy tud boldogulni, meg tudja-e értetni magát őőő-zés nélkül valaki írásban, szóban, telefonon.


Bármelyik oldalról is nézzük, a helyzet siralmas egyébként

2018. febr. 2. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
2018. febr. 3. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Magyarul az a kérdésed, hány magyar beszél (közel) anyanelvi szinten egy másik nyelvet...

Ha valaki nem kétnyelvű vagy nem él kint huzamosabb ideig, ilyen szintre eljutáshoz nagyon jó nyelvérzék és rengeteg idő, energia és pénz befektetése szükséges. A közoktatás éppen egy közép-, esetleg felsőfokig elég. A legtöbb egyetemen pedig 0 a nyelvoktatás.

Esetleg kiegszíti az ember szakmai felsőfokra, ha megköveteli a munkája, de ennél többre szerintem nincs nagyon igény sehol.


Szóval, aki MINDEN területen tudna előadást tartani egy idegen nyelven folyékonyan és mindenféle szakmai szöveget megért szótárazás nélkül, azok a második mondatban leírtakon kívül szerintem maximum a fordítók/tolmácsok/nyelvtanárok, akiknek ez A SZAKMÁJUK.

2018. febr. 3. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

A cikkhez: ez is önbevalláson alapul, szóval torzít...


Kösz a válaszokat.

2018. febr. 3. 20:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!