Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nagy baj, ha az angol TH hang...

Nagy baj, ha az angol TH hang zöngés párját d-nek ejtem, a zöngétlenjét meg csak t-nek? PL. :mother (d-vel) ; think (t-vel)

Figyelt kérdés
Köszönöm válaszaitokat.

2018. febr. 5. 14:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
dehogy :)) nehogy már ezen agggódj:))
2018. febr. 5. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Sok anyanyelvi beszélő is így tesz.
2018. febr. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Még mindig jobb mint a szlávok akik "z"-t illetve "sz"-t ejtenek.
2018. febr. 5. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Akkor jó. Szeretném ha ettől még megértenének. Hú, hàt az jó, ha nem hiba.
2018. febr. 5. 18:16
 5/13 anonim ***** válasza:
0%

csak hát nagyon béna


Ennyire nehéz lenne?

2018. febr. 5. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
miért lenne béna?hallotttál te már anyanyelvüeket beszélni? hogy különböző területről jövők, mennyire máshogy ejtenek szavakat ? :)))
2018. febr. 5. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
ja az előző hatos az első hozzászoló voltam
2018. febr. 5. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
53%

Hát kevesen ejtik ezt szépen, akik nem normális anyanyelvűek, de azért ebbe tervszerűen belenyugodni kb az a fajta igénytelenség, mintha télen csak hetente zuhanyoznál, elvégre nem melegedsz ki...

az anyanyelvű oda helyez téged az agyi rekeszekben, ahová Jimet, a négert a Huckleberry Finnből:

Why, if dey was a rattlesnake to come in heah I'd take en bust right out thoo dat log wall, I would, wid my head.

2018. febr. 5. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
újfent én vagyok (1, 6) nem beszélve arról, hogy pont a hangtani sajátságok miatt lehet tudni, hogy ki kb honnan való, és itt most az anyanyelvüekről beszélek, mert simán lehet pl azt hallani,hogy a legegyszerűbb dologról beszéljek hogy az illető mondjuk britt, amerikai, vagy ausztrál, de ha tovább megyünk akkor azt is, hogy adott országban honnan való, .
2018. febr. 5. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
tevszerűen belenyugodni? :))) igénytelenség?? :))) mélyen remélem, hogy nem nyelvész vagy
2018. febr. 5. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!