Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Alap szintű beszédkészséggel...

Alap szintű beszédkészséggel bevállalnád az emelt angol érettségit?

Figyelt kérdés

Járok már előkészítőre, viszont nagyon szerencsétlennek érzem magam, amikor beszélgetni kell. Csak alapfokú nyelvvizsgám van egyelőre, a speaking része annak is elég rossz lett (68%). A tanár jó, meg sok beszélős feladat is van, de alig 4 hónapom van, hogy felzárkózzak.


Felvételi miatt kellene az emelt. Íráskészség, listening jól mennek.

Jelenlegi tanár eléggé hebeg-habog, nyilván neki az éri meg, minél tovább járjak.


Érdemes lenne inkább egy közéfokúra felkészülni, és elhalasztani a felvételit? Mert az is benne lehet a pakliban. Csak tanácstalan vagyok. Volt más is így, hogy nehezen szólalt meg?



2018. febr. 8. 14:04
 1/4 sm's girl ***** válasza:
Semmiképpen ne menj így emeltre! A középszintű érettségi B1-B2 szintű, emelt szintű érettségit én csak felsőfokú nyelvvizsgával ajánlanék, mert annak a témakörei vannak főleg szóbelin! Szóval én inkább rámennék egy 70% körüli középszintre. Én 85%-os írásbeli és 93%-os középfokú nyelvvizsgával összességében 89%-os érettségit csináltam középszinten. Idén valószínűleg csinálok szintemelőt, az eddigi gyakorlók eddig 70-75% körül vannak, illetve holnap megyek felsőfokú nyelvvizsgázni, 90%-os gyakorlókkal.
2018. febr. 8. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

A középszintű érettségim 88%-os lett anno. Ez lemaradt.

Nem a típus feladatoktol felek, hanem a beszélgetéstől

Sok sikert holnapra a nyelvvizsgán!

2018. febr. 8. 18:43
 3/4 sm's girl ***** válasza:
Köszi!Értem, hát ígty azért már más a helyzet, ha az írásbeli része megy akkor szerintem megcsinálható, a beszéd viszont akkor is ott van és elég kemény. Tényleg mindenféle nehezebb témák vannak: politika, globalizáció, technológiai újítások, közéleti dolgok, környezetvédelem aminek a szókincse sem egyszerű valamint azért tudni kell beszélni rendesen alapvetően is plusz még hogy ezek a témák is meglegyenek. Mindenképpen átgondolnám, de ha nagyon odateszed magad és napi szinten minimum 1-2 órát foglalkozol vele meglehet.
2018. febr. 8. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Egyetértek, s mivel nagyon sok bepótolnivalóm van, az idő szűkössége miatt szerintem csúszok vele, és inkább megpályázom a sima közéfokú nyelvvizsgát, és ha ott lesz sikerélményem, ismét elgondolkodom az emelt érettségin. Nem mellesleg sokkal drágább az érettségi EK mint a sima mezei nyelvvizsga csoport :D

Köszönöm a válaszod, sokat segített.

2018. febr. 9. 10:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!