Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen B2-es angol nyelvvizsgá...

Csakalinketszeretnem kérdése:

Milyen B2-es angol nyelvvizsgát érdemes tennem? És milyen felkészülési tanácsokat tudnátok adni?

Figyelt kérdés
10.-es vagyok, Budapesti Műszaki Egyetemre terveznék továbbmenni, 11. előtt kéne nyelvvizsga, osztálytársaimat kérdeztem, hogy ő miszerint választottak, mindegyiknek szülője segített, de nekem szüleim csak annyit mondtak, hogy intézzem el magamnak, szóval gondoltam megkérdezek itt valakit aki mostanság tett nyelvvizsgát vagy csak ért hozzá :) előre is köszönöm!

2018. febr. 10. 11:21
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem előszöris tölts ki legalább három emelt szintű érettségit, hogy lásd, mennyire jól megy, és hogy melyik az a rész, amelyikben viszonylag kevesebb pontot érsz el, hogy tudd, főleg arra kéne még gyúrnod.

Aztán majd nézz körül a nyak.hu-ról indulva, a különböző nyelvvizsgaközpontok oldalait megkeresve, hogy melyik nyelvvizsgán milyen típusú feladatok vannak, melyik mennyibe kerül, melyik mikor szervez vizsgákat, meddig kell rá jelentkezni, stb., és azt válaszd, amelyik a legszimpatikusabb. A szintje végülis mindegyiknek ugyanolyan, azt meg neked kell tudnod, hogy milyen jellegű feladatokat szeretsz jobban, miket gyakoroltál eddig főként, stb. Pl. ha sosem szoktál írásban fordítani, akkor szerintem ne olyat válassz, ahol fordítási feladat is van.

De egyáltalán miért olyan fontos, hogy még 11. előtt meglegyen? Ha csak 11. után, vagy 12.-ben sikerülne, az is pont olyan jó. Szerintem ha nem érsz el máris (otthoni, nyugodt körülmények között, nem vizsgán ülve, izgulva) 80% körüli eredményt, akkor ne sürgesd magad, ráérsz később menni, inkább tanulj még. Egyébként melyik könyvből tanulsz és hányas vagy angolból?

2018. febr. 15. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a valászt! Azért kell 11. előtt, mert matek, fizika faktra szeretnék menni, de a sulimban van egy olyan szabály akinek nincs legalább középfokú nyelvvizsgája 11.-ig abból a nyelvből amire nyelvielőkészítőre ment annak kötelező lesz az angol fakt (igen kezdő angolra mentem 0. ban). Ötös vagyok, a könyvünk neve New English File (upper-intermediate), nincs bajom az angollal csak 2 faktot vehetsz fel és mást szeretnék angol helyett.
2018. febr. 15. 18:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!