Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Érdemes egy új nyelvet elkezdeni?

Érdemes egy új nyelvet elkezdeni?

Figyelt kérdés

Szóval állítólag amikor én odáig el fogok jutni, hogy a diplomámat megszerezzem, már két nyelvvizsgával kéne rendelkeznem. Egyik nyelv, amit tanulok az az angol, szerintem, nekem különösen jól megy, és szeretem is, annak, ellenére, hogy a tanárunk egy szadista állat (némi túlzással, de igaz). A nyelv szinte csak úgy ragad rám, meg könnyen megtanulom a szavakat, és majd szeretnék egy C1-es nyelvvizsgát, persze majd később, az egyetem alatt.

Viszont a problémám nekem a másik nyelv, amit tanulok, a német, hát én annál elb*szottabb nyelvvel életemben nem találkoztam, egszerűen képetelenség megtanulni, a sok sz@r névelő, többesszám, meg minden. Ráadásul idén uj tanart is kaptunk, aki rohadtul nem kimél, jo neki az is a celja, hogy felkeszitsen minket a DSD-re, meg az erettsegire, de en ugy erzem, engem nem lehet. Totalisan nulla vagyok nemetbol, eddig fel ev alatt a legjobb jegyem nemetbol a 4-es, es abbol is csak 1 darab van. Szerintem szanalmas az egesz, a tokom kivan a passivval meg minden redvaval. Felevtol meg ilyen felkeszito orak is lesznek, amire a hulye fejemmel jelentkeztem. A nemettanarunk, meg egy nemet anyanyelvu ember fogja tartani, viszont en nekem mar elegem van a nemetbol, egy egesz eletre. Azon gondolkoztam, hogy elkezdek egy uj nyelvet a spanyolt, vagy az olaszt, de nem tudom, hogy nem-e keso elkezdeni 16 eves korban?

Ez az ev kikeszit, a tavalyi sokkal lightosabb volt, es nem stresszelt ennyire, viszont iden, ha valaki csak kiejti elottem, azt a szot, hogy nemet en mar sirogorcsot kapok. Holnaputan lesz az ilyen felkeszitobol az elso ora, es ugy erzem, hogy nem fog menni, hogy teljesseggel egy idegroncs leszek. Egyszeruen nem tudom elmondani, hogy mennyire gyulolom,a nemetet, szivbol gyulolom minden egyes porcikajat, es halalom pillanataig gyulolni fogom.

Jo otlet lenne egy uj nyelv, vagy tegyem ki magam a nemet okozta depresszio veszelyenek?

16/L


Bocsi a szoismetlesekert, meg ezert a kicsit paraszt irasstilusert, de ha ideges vagyok, csak ennyire telik tolem.



2018. jan. 30. 21:21
 1/3 anonim ***** válasza:

Hogy lenne késő 16 évesen elkezdeni egy nyelvet megtanulni?

És igazad van, ha nem tetszik a nyelv, csak a minimális időt és energiát fordítsd rá! (Abszolút megértelek: a gimiben még szerencsére nem volt ellenemre a német, szuper tanárunk is volt, viszont amikor hosszabb időre kimehettem Németországba, teljesen elfordultam tőle, és soha egy percet nem foglalkoztam vele tovább, kár volt a gimiben annyi időt beleölni:()

Én most olaszt tanulok, és nagyon szeretem:), bár a spanyolt sokkal többen beszélik, nekem ez tetszett jobban.

2018. jan. 30. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Soha nem késő tanulni, bármiről is legyen szó. Én olaszt tanultam az angol mellett, jól segítette az olaszt. Másfél év intenzív tanulás után magas %-ú emelt érettségit írtam, nekem így lett meg a nyelvvizsgám.
2018. jan. 31. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ősi dakota közmondás: Ahány nyelv, annyi ember.
2018. jan. 31. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!