Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Eszperantó - nulláról középfok...

Eszperantó - nulláról középfok mennyi idő?

Figyelt kérdés

2018. febr. 15. 21:34
 1/10 anonim ***** válasza:
87%
3 hónap,ha keményen tanulsz.
2018. febr. 15. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Komoly? Ilyen könnyű?
2018. febr. 15. 21:51
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Minden relatív. Nekem 3 hónap volt, napi 5-6 óra tanulással (nem túlzok). Ismerek olyat, aki 6 hónap alatt és 1 sikertelen próbálkozással csinálta meg, és olyat is, aki 2 év után feladta. Nem ismerlek, nem tudhatom, milyen képességeid vannak, más nyelvtudásod, motivációd, szorgalmad, stb. Én akartam és beletettem mindent, hogy meg legyen.
2018. febr. 15. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyéntől függően kb. 100-150 óra tanulás szükséges hozzá. Hogy ezt mennyi idő alatt tudod teljesíteni, attól függ, mennyi időd van rá. Ha napi 8 órában ezzel foglalkozol, néhány hét alatt is megtanulhatod, ha csak heti 1 órád van rá, évekig is tarthat.
2018. febr. 16. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
81%

Sokéves oktatói tapasztalattal én inkább 200-250 órát mondanék ÁTLAGOSAN szükséges ráfordításnak - ami persze sokban függ az előzetes nyelvi tapasztalattól. A szokásos eszperantó tanfolyamok 4-5 hónap hosszúak, az internetest általában hamarabb fejezik be.


Más nyelvektől eltérően az eszperantóban nem a nyelvtan megértése jelenti a fő problémát (hiszen az logikus, egyszerű, könnyen érthető), a legnagyobb feladatot a begyakorlás jelenti...


Ha nem akarsz hagyományos tanfolyamra járni, akkor egy netes tanfolyam sokat tud ebben segíteni, amit esetleg néhány alkalommal ki lehet egészíteni egy magántanárral az élő beszéd gyakorlására.


A középfok elérési ideje tehát attól függ, mennyi időt szánsz naponta a tanulásra.

2018. febr. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
2-3 hét
2018. febr. 17. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Azt mondják,alapfokon pár hét,magasabb fokon pár hónap.Köztudott,hogy az eszperantó nyelvtana belefér 16 egyszerű szabályba.Persze a gyakorlatban ennél némileg több kell.

Válaszolva a kommentedre("Komolyan?Ennyire könnyű?)-a nyelvtanulás mindig nehéz és kitartó munkát igényel.Az eszperantó a többi nyelvhez képest könnyű.De egyébként az eszperantót is tanulni kell és gyakorolni kell és használni kell.

2018. febr. 20. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ne keverd a "könnyű" és "könnyebb" szavakat! Nem ugyanaz!

Az Eszperantó könnyebb, mint a többi nyelv, de bele kell tenni azt a jó pár hónap szorgalmas munkát és gyakorlást! Magától nem fog menni. A legtöbb sikertelen eszperantó nyelvvizsga oka szerintem abból adódik, hogy az emberek azt mondogatják, hogy ez könnyű, és nem fektetnek bele elég energiát.

2018. febr. 21. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
3 hónap
2018. márc. 9. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Szilvási László: Sikeresen az eszperantó nyelvvizsgáig


[link]

2018. júl. 5. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!