Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Olaszul, spanyolul vagy...

Olaszul, spanyolul vagy portugálul éri meg jobban tanulni?

Figyelt kérdés

Mindhárom nyelv-kultúra egyformán vonz. Illetve más-más előnyeiket látom.

Ti melyiket és miért tanulnátok harmadik nyelvként?



2018. febr. 16. 18:25
 1/9 anonim ***** válasza:
86%

Én 4 éve a spanyolt választottam.

Először is: könnyű. Nyilván elkezdeni egy új nyelvet nem zökkenőmentes, meg vannak olyan dolgok, amiket elsőre nem ért az ember meg logikátlannak tartja stb stb. Viszont ha belerázódsz, akkor ezeken nem fogsz már fennakadni. Az angolban is akad olyan, amit nem biztos, hogy anno értettél. ..de pár év után már fel sem tűnik, nemigaz? Szóval ezt érdemes tudni, bármit is választasz. Visszatérve a lényegre, a könnyűségére: bár akad jócskán igeidő, valamint rendhagyó igék, a kiejtés garantáltan kárpótol ezért. Nem kell küzdeni vele, tudod, hogy például a "noche" szóban a ch-t cs-nek ejted és kész. Abszolút nem bonyolult,és elég egyszer megjegyezni.

A hallgatás már más tészta. Iszonyat gyorsan beszélnek, de itt is igaz az, hogy ha egyszer rááll a füled.... :D szóval nem kell emiatt sem aggódi.

Az olasszal szemben nagy előnye szerintem, hogy jóval többen beszélik a világon.

A portugál pedig... a kiejtés érdekes, nekem sok esetben kifejezetten nem tetszik.

Az elterjedtséget vizsgálva:

-spanyol: egész Latin-Amerika, valamint az USA-ban is nagyon gyakori második nyelv. Európán belül ugye itt vannak a spanyolok, meg kiindulva pár gimnázium nyelvoktatási lehetőségeiből, azért azt mondanám, hogy szép lassan terjed itt is. Ott van például a Károlyi Mihály Kéttannyelvű Gimi.

-portugál: Latin-Amerika, Portugália. Itthon annyira nem gyakori.

-olasz: Olaszország. Talán az olasz éri meg a legkevésbé ezt nézve.


Ha elfogadsz egy tanácsot, azért mindenképp a szívedre hallgass. Hátha valamelyik mégis kienelkedik a háromból. :) ha az épp az olasz és úgy gondolod, hogy nem tudsz majd vele mit kezdeni... na akkor tessék gondolni a tolmácsokra, fordítókra stb stb. Szóval el lehet vele helyezkedni olyan pályán. Ugyanez vonatkozik a spanyolra, portugálra ésatöbbi ésatöbbi. Van ismerősöm, aki például a Japánt választotta. :D

Ha pedig vannak olyan terveid, hogy kiköltözz valamelyik országba (akár rövidebb időre), akkor értelemszerűen az adott ország nyelvét válaszd.

2018. febr. 17. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Az olaszon azért gondolkodtam, mert relatíve közel van és tulajdonképpen 'ki lehet oda ruccanni' bármikor. Munkámban is lehetne egy plusz (nem kötelező, de lehetne).

A portugál meg pont az itthoni ritkasága miatt. Egyetemen van portugál szakosok, de szerintem rajtuk kívül nagyon kevesen beszélik és lehet ez benne az érték.


A spanyol előnyeit meg nagyjából leírtad :)

2018. febr. 17. 10:59
 3/9 anonim ***** válasza:
77%

Egyébként portugálul nem csak Portugáliában és Brazíliában beszélnek

[link]


Én olaszul és portugálul is tanulok.:)

2018. febr. 21. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
79%
Én a helyedben a spanyolt választanám. Nekünk a földrajz tanárom mondta, hogy aki spanyolul megtanul, az ha 4-5 hónapot rátanul, akkor portugálul is fog tudni, mert nagyon hasonlít a 2 nyelv.
2018. márc. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
100%
Egyertelmuen olasz europan belul 65 millioan beszelik mig a spanyolt csak 40 millioan a portugalt meg 10. Az olasz tudodnhasznalni meg svajcban is es ausztriaban is sokan ertik. Gazdasagilag a 3 orszag kozul a legerosebb, G8 as orszag. Eros gazdasagikapcsolatok fuzik hazankhoz is es emellett a kulonbozo iparagakban is elen jar. Ruhaipar - versace gucci prada intimissimi tezenis es a sor kb vegtelen auto ferrari maserati alfa romeo fiat stb stb.. Elelmiszer kinder ferrero nutella es kb minden masodik termek olasz amit leveszel a szupermarketek polclairol. A vilagon a spanyolt valoban tobben beszelik ha beldvesszik del- amerikat de az a terulet gazdasagilag egy nulla, hacsak nem akarsz odakoltozni szerintem nem eri meg.En az olaszt valasztanam.
2018. márc. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Végül én is így tettem, de köszi a megerősítést.

Aztán ha úgy van, megtanulhatok spanyolul is egyszer. Olasz után nem lesz nehéz, gondolom.

2018. márc. 29. 16:16
 7/9 anonim válasza:
100%
Valoban nem lesz nehez en olaszul dolgozom es kint eltem tobb evet, es nagyjabol megertem a spanyolt is csak nincs mar motivaciom hogy.megtanuljam. :)
2018. márc. 30. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Emery1 válasza:
100%

Rólam, ill. a műveltségemről régen azt mondták volna, hogy "lateiner" vagyok. Ez főleg általános műveltséget jelentett némi latin tudással. Soha nem tanultam latinul, de mondásokat, állatok, növények, betegségek, emberi szervek stb. latin nevéből elég jó vagyok. Az angolban is pl. az informatikában sok latin (ógörög) eredetű szó van.

És most a válasz: mivel az olasz a neoromán nyelvek közül legjobban hasonlít a latinra, ha van olyan latin tudásod, amit fentebb említettem, az olasz nem lesz nehéz. Volt egy több hónapos tanulmányutam Olaszországban, ahol a német és az angol volt a kommunikációs nyelv. Kicsit rákészültem az olaszra még itthon (pár napot, főleg egy kis szókincset és alap nyelvtant), és én voltam a legjobban meglepve, hogy úgy-ahogy az olaszookal is szót értettem saját nyelvükön.

A spanyol és a portugál kevésbé hasonlít a latinra.

Meg attól is függ, hol akarod használni. Pl. Dél-Amerikában az olasszal csak Argentinában van valamennyi esélyed, mert a nagyszámú olsaz bevondorló utódai részben még megőrizték szüleik, nagyszüleik nyelvtudását. Brazilíában csak a portugál jöhet szóba. Kaliforniában, Texasban, Floridában a spanyollal is boldogulhatsz.

Ha csak hobbiból tanulnál, az olaszt javasolnám.

2019. jan. 28. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mindhárom nyelvet érdemes megtanulni.Én harmadik nyelvként spanyolt tanultam,mert abban az időben a TVE csatorna mellett a sok dél-amerikai szappanopera inspirált engem a nyelv tanulására.
2021. nov. 27. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!