Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Spanyol vagy mandarin?

Spanyol vagy mandarin?

Figyelt kérdés
Suliban olaszt és angolt tanulok, az olaszt imádom, angolt már nem is tudom mióta tanulom, de még mindig nem tudok összerakni egy értelmes mondatot se. El akarok kezdeni egy harmadik nyelvet, meg majd valamikor egy negyediket is, de nem tudom eldönteni, hogy a spanyolt vagy a mandarint tanuljam e előbb.

2018. febr. 28. 20:56
 1/4 anonim ***** válasza:
59%
A spanyol sokban hasonlít az olaszra, az valószínűleg könnyebb lenne. De ha megengedsz egy megjegyzést, én a helyedben inkább az angolra feküdnék rá, elmehetnél néhány különórára, ahol újra átvehetnéd az alapokat, hogy össze tudj rakni egy értelmes mondatot. Szerintem annak semmi értelme, hogy tanulsz három nyelvet, de egyiket sem beszéled igazán jól. Inkább beszélj kevesebb nyelven, de azon magabiztosan.
2018. febr. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
71%

Egyedül szeretnél belevágni? Mert akkor szerintem spanyol, a spanyolban meg van, hogy melyik betűt, betűkombinációkat hogyan kell kiejteni, és az mindig úgy van. Mandarinban elvileg ha csak más hanglejtéssel mondod, mást jelenthet a szó, ez is, meg az írásjelek is óriási precizitást igényelnek, amit jobb, ha felügyel egy tanár.

A spanyol szerintem egy nagyon logikus nyelv, nincsenek indokolatlan "úgy van és kész" kivételek, mindent meg lehet magyarázni, hogy az miért lett az, kivéve a ragozásnál, de az se sok.

Mi 4 éve tanulunk spanyolul, most tettük le többen a középfokú nyelvvizsgát, míg azok az évfolyamtársaim, akik mandarint választottak állításuk szerint meg se tudnak szólalni. Mondjuk tudom, tanárfüggő is, anyanyelvi tanártól tanultak, lehet, hogy az volt a baj, hogy angolul magyarázott nekik...

+ egyet értek az előttem szólóval, az angolt is tanuld melléjük rendesen :)

2018. márc. 1. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Olaszul és spanyolul mindenképp szeretnék rendesen megtanulni, de kezdek nagyon beleszeretni a kínai nyelv logikájába is. Tudom, hogy az angol is fontos lenne de valamiért semmi motivációm nincs hozzá.
2018. márc. 2. 20:27
 4/4 Garpe ***** válasza:
43%

Szia!


Én tanultam egy adag nyelvet (angolt, oroszt, németet, hollandot, spanyolt, eszperantót, latint, görögöt...) s tanítottam/korrepetáltam is már egy párat közülük, illetve világszerte vannak ismerőseim s sok ilyen polygloth dolgoba folyok bele. Így mondom amit gondolok.


Én azt érzem, hogy te szeretnél nyelveket tanulni, lelkes vagy, még a kitartás is megvan benned, de még nem igazán éreztél rá a nyelvtanulás igazi ízére. Ez mindenkinek -nekem is, szobatásamnak, öcsémnek is- nehezen megy.

Azt érzem még, hogy nem igazán tudod milyen nyelvet, s hogy miért tanulnád mire használnád, de lelekes vagy s felismerted, hogy nyelveket tudni milyen jó.


Ezek alapján én azt gondolom, hogy a spanyol és a mandarin közül egyik sem. Ezek a nyelvek, bár sokan beszélik és egyesek szerint hasznosak, neked -s bizony nekem is, mert én is ilyen lelkes nyelvtanuló vagyok s a többi hasonló cipőben járónak- bizony a lehető legrosszabb választások (a holland s a skandináv nyelvek is ez a kategória ebben a helyzetben). Azért, mert nem igazán motiválnak s sokkal nehezebbek, mint hinnéd, másrészt hiába beszéli őket egy csomó ember -hacsak nem vonz annyira a kultúra, ami szerintem most nem áll fent- egyszerűen nem fogod használni őket. Van egy ismerősöm, aki most töltötte be a 30-at, töri-latin szakos tanár egy bagyon laza jó fej ember, aki még pluszba az egyetemen megtanulta a Spanyolt: életében kétszer használta egyszer amikor eltéved túristákat igazított útba, másszor egy madridi vakáción.


Most egy kicsit ez lelombozó lehetett, de igyekszem valami javasolni is.

Én az Eszperantót ajánlom, mert nekem ez hasonló szituációban bevállt. Az Eszperantó tipikusan az a nyelv, amit (különösen jó olasz alapokkal) amit 1-1,5 hónap alatt napi 20-60perc ráfordítással meg lehet tanulni (nekem ennyi volt s akkor az angolon túl mégcsak éppen próbálkozgattam más nyelvekkel, de semmit nem beszéltem). Nagyon jól meg lehet tanulni vele, hogyan kell nyelvet tanulni. Iszonyatosan szerethető nyelv -ha az olasz tetszik szerintem az eo is fog. S az egyik legnagyobb haszna, hogy az eszperantós közösségekben iszonyatosan sokan vannak az ilyen nyelvtanulás mániások. Kb.: két hete volt itt Pesten egy Svéd eszperantista srác, azt hiszem 20-23 között volt, s beszélt vagy 7 nyelvet felsőfokon (nem túlzok), s nem autista vagy valami superman. Otthon oroszt szokott oktatni, de néha lengyelt, görögöt vagy dánt is szokott. A csúcs az volt amikor a pincérnek épp fordítani, akartam s ő lazán leadta a rendelését magyarul.

S ha már ez így szóba jött, ha te odamész/írsz egy spanyolnak/kínainak/hollandnak, hogy "beszélem a nyelved" az lesz rá a válasz, hogy "Ja szép" s ennyi. Ha odamész/írsz egy eszperantistának, hogy "Mi parolas Esperanton" azonnal az lesz rá a válasz, hogy "És még milyen nyelveket? De király vagy! Te hogyan

tanultad?" stb. rögtön nyitottak s szinte azonnal elkezdenek beszélgetni veled. Egyébként az előbb említett sráccal is ez volt, szimplán láttam hogy Pesten van (az Amikumu appban) s rögtön írtam s összefutottunk, noha soha nem hallottunk még egymásról.


Én úgy gondolom, hogy ha most szeretnél egy nyelvet tanulni, akkor neked is most az eszperantó lehet a legjobb választás.


Ha gondolod, írj privátot (akár te is kedves olvasó).

2018. márc. 4. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!