Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Német! Valaki tud segíteni...

Német! Valaki tud segíteni gyorsan? 5 kis mondatról lenne szó.

Figyelt kérdés

-Mennyi szabadidőd van?

-Szeretitek ezt csinálni?

-Mennyire nehéz?

-Mit szerettek csinálni a szabadidőtökben?


Ennyi. :|



2018. márc. 26. 06:26
 1/7 anonim ***** válasza:

Wie viel Freizeit hast du?

Mögt ihr es zu machen?

Wie schwierig ist das?

Az utolsót többféleképpen is ki lehet fejezni: Was mögt ihr in eurer Freizeit zu tun? Was macht ihr in eurer Freizeit gern? Was habt ihr gern in eurer Freizeit zu tun?

2018. márc. 26. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Annyira köszi!

Nagyon sokat segítettél.

2018. márc. 26. 06:56
 3/7 anonim ***** válasza:
Szívesen :)
2018. márc. 26. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Rick Mave ***** válasza:

Hát a "Mögt ihr es zu machen?" ugyan nyelvtanilag éppen elmegy (bár szigorúan véve hiányzik a vessző az "es" után), de ezt így nem mondjuk (német anyanyelvűként, ill. perfekt német tudással). A természetesen hangzó, "németes" megoldás:


>> Macht ihr es gerne?

2018. márc. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
#4 Én 2 évet éltem német nyelvterülten és német származású is vagyok, én semmi furát nem veszek rajta észre :D De persze területenként is változhat, lehet Észak-Németországban nem mondanák, de Svájcban pl igen.
2018. márc. 26. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Rick Mave ***** válasza:

"Én 2 évet éltem német nyelvterülten és német származású is vagyok,...."


... Hát én meg 35 éve élek egyfolytában német nyelvterületen és "kvázi anyanyelvi" vagyok. De ez a licitálás persze gyerekes és nem is ez a lényeg. Én ezt így, ilyen hosszú idő alatt sem hallottam még német szájából és magam se mondtam volna így soha. Viszont tény, hogy én mindig egy helyen éltem Németo-ban (Hessen) és itt ezt így nem mondaná senki. Ha pedig elvetődtem máshova, ott sem találkoztam vele.


Mivel érdekelt, hát utánanéztem a neten és úgy tűnik, hogy vannak olyan német dialektusok, ahol ezt valóban mondják így (is). Dehát több mint 3000 dialektus mellett (ha az ún. "Ortsdialekt"-eket is hozzászámítjuk, tehát amikor faluról falura, még akár egymás melletti falukban is, máshogy beszélnek a helyiek) ez teljesen elképzelhető.

2018. márc. 27. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
#6 Biztos is, hogy mondják így, ugyanis nem én találtam ki :D
2018. márc. 27. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!