Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan lehet megcsinálni a...

Hogyan lehet megcsinálni a nyelvvizsgát gyorsan?

Figyelt kérdés
Érettségi előtt állok felvételezni szeretnék és mindenki mondja hogy kell a nyelvvizsga de tudom hogy már későn kezdek neki a negatív kommentelők legyenszívesek elkerülni van belőlük elég... A tanácsokat szeretnék kérni hogyan csináljam meg gyorsan hasznos tippeket előre is köszönöm

2018. jan. 4. 19:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Sok-sok tanulassal es gyakorlassal, olvasassal.
2018. jan. 4. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
nem csináltam,de ha a vizsga a cél, szerintem a célzott felkészülés a legjobb , persze megfelelő alap kell,de ha célzottan tanulsz,akkor pár dolog nem ér váratlanul.
2018. jan. 4. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat ezt biztatás ként veszem hogy nem lehetetlen :) és esetleg valakinek még valamilyen bevállt módszer esetleg? És alapok azok megvannak mert tanulom most is csak sajnos nagyon gyenge a tanárom és az általános iskolai anyagból élek még mindig viszont abból is már felejtettem illetve kevésnek bizonyul
2018. jan. 4. 19:47
 4/7 anonim ***** válasza:
58%

Szia! Még nem vagy elkésve. Én most csinálom a januári vizsgaidőszakban, és ha nem sikerül, még megyek márciusban is. Kellő gyakorlással és kitartással nem elérhetetlen.

Szóbeli: basic témák,Travel and transport, Men and women in the household, going on holiday, national holidays, festivals, celebrations, homes, city life, country life, family, lifestyle, health and illnesses, sport, shopping, fashion, environment, the media, entartainment, free time, work, hungary, services, diy, telecommunication, science and technology, the UK, the USA, and the English language


Minden témához 5 jó kifejezés + 2-3 egyszerű mondat és SZÓKINCS FEJLESZTÉS - új szavak

Képleírást eljátszhatod otthon is anyukáddal stb.


Könyv amit én használtam: Weisz György-Speak Simply B2. Angol tanár ajánlotta.

ORIGO nyelvvizsgát választottam.


Írásbeli: minden nap 10 sor levél gyakorlásként, szövegértelmezés

2018. jan. 5. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat :)
2018. jan. 6. 23:01
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem vagy elk~sve. Én érettségi előtt 2 héttel csináltameg. Az áprilisira, május elejeire el tudsz menni még. Később ne, mert nem jön meg a bizonyítvány. 1,5-2 hónap a vizsgától számítva.

Igazából az alaptudásog megvan, érettségire is készültök, én ilyenkor tudtam a legtöbbet. Első lépés, hogy most azonnal nézd meg, hogy számodra melyik nyelvvizsga a legjobb, könnyebb, egynyelvű (ezt javaslom) vagy kétnyelvű, lehet-e szótárt használni, mi van a szóbelin. Aztán nézd meg mikor lesz tavasszal, tarts ki mellette, komolyan. Aztán célzottan készülj, mindegyikhez vannak gyakorló könyvek, tesztkönyvek (külön a nyelvvizsgához). Aztán begyakorlod a feladattípusokat. Ennyike. Szóbelihez meg simán elég az érettségi tételek. Meg a képleíráshoz stb. meg pár alapmondatot begyakorolsz.

Én azt javasolnám, hogy egynyelvűre menj (nincs fordítás), ahhol lehet szótárt használni, szóbelin meg a vizsgáztatóval beszélsz (ne másik vizsgázóval, mert vagy túlbeszél vagy lehúz).

Sok sikert!

2018. jan. 7. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm annyira jó hallani, látni ezeket hogy ennyien biztatoan mondjátok hogy lehet köszönöm a tippeket :)
2018. jan. 7. 15:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!