Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Vissza lehet mondani 10. -ben...

Vissza lehet mondani 10. -ben az előrehozott érettségit?

Figyelt kérdés

Most tizedikes vagyok, és angolból előrehozott érettségire jelentkeztem. Viszont kicsit bepánikoltam, és úgy érzem még nem vagyok elég 'érett' ehhez, és hogy inkább jövőre csinálnám meg, most még korai. Vissza lehet még mondani ilyenkor? Azt hiszem május 10-én lenne az írásbeli. Még nincs osztályozó vizsgám, április végéig csinálnám meg, most a tavaszi szünet után.

Előre is köszönöm az értelmes válaszokat.



2018. márc. 30. 20:03
 1/6 anonim ***** válasza:
71%
Ha jól tudom, ha nem mész el, annak nem lesz negatív következménye, talán egy egyest beírnak, de jövőre újrapróbálkozhatsz bármiféle hátrány nélkül. Azért jobb, ha a tanáraidat kérdezed erről, az is lehet, hogy indokolatlan a pánik.
2018. márc. 30. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Az érettségi szintje az alapfokot súrolja, ha eddig angolt tanultál meg tudod csinálni. Az emelt szint már durvább.
2018. márc. 31. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
50%
Nem írod meg, szóbelin meg srm mukkansz, egy meg nem érdemelt 1et kapsz, de jövőre újra megcsinálhatod. Miért jelentkeztél akkor? Én is pánikok kicsit, de jobb lesz jövőre.
2018. márc. 31. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet visszamondani. Azért hívják érettséginek és nem éretlenséginek, mert az egyik célja, hogy az emberek komolyan vegyék, és ne úgy, mint egy mozit, hogy vagy elmegyek, vagy nem. Ez egyébként benne is van a vizsgaszabályzatban, hogy a leadott jelentkezés csak akkor törölhető, ha nem teljesítetted a feltételeket, azaz megbuksz az osztályozóvizsgán.


Ha nem mész el, akkor elégtelen lesz a vizsgád, és 12. végén (nem jövőre!) levizsgázhatsz.


Viszont a leghelyesebb megoldás arra hallgatni, aki azt mondja, hogy ne pánikolj. Készüljél, még van elég idő. A tanárod mit szólt a jelentkezésedhez, támogatta? Hidd el, hogy a rendes érettségitől is sokan pánikolnak, és ugyanúgy nincs menekvés. Több millióan élték már át ezt a pánikot előtted, és a többségük jól vette az akadályt. Természetes, hogy ilyenkor félsz, de ezen nem a menekülés segít, hanem a tanulás.

2018. márc. 31. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igazatok van. A tanárom javasolta nekem, hogy csináljam meg most. Én is meg szeretném csinálni, és úgy érzem menni fog, de ott van bennem a pánik. A másik, hogy én ötöst szeretnék. Mindig ötös voltam angolból, legrosszabb jegyem is hármas volt, és ha esetleg négyes lesz, akkor ugye ki tudom javítani valahogy? Én csak az ötösnek tudok örülni angolból, nagyon maximalista vagyok ebből..
2018. ápr. 3. 08:10
 6/6 anonim ***** válasza:
Szintemelővel tudod jövőre kijavítani, ha 4 lesz.
2018. ápr. 3. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!