Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás

A kérdés

Hogyan mondják angolul: "Ki XY szinkronhangja a te nyelveden? Linkelj egy videót róla! XY szinkronhangja Magyarországon ZW. "

Előre is köszönöm a válaszokat! :)

2018. ápr. 3. 20:22  Privát üzenet  

A válaszok
1 2

Who's the synchronous sound of XY?

Could you send me a link about it?

In Hungarian the synchronous sound of XY is ZW

A válasz 0%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/12Időpont 2018. ápr. 3. 21:30 Privát üzenet
Sound helyett inkább voice, rosszul írtam

A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/12Időpont 2018. ápr. 3. 21:31 Privát üzenet
Vagy: synchronous sound helyett voice over.

A válaszíró 64%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/12Időpont 2018. ápr. 3. 23:15 Privát üzenet
Igen lehet az a legjobb

A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/12Időpont 2018. ápr. 3. 23:18 Privát üzenet
Meg hasznaljak dubbing vagy re-voicing

# 5/12Időpont 2018. ápr. 3. 23:19 Privát üzenet
Rick Mave nevű felhasználó válasza:

>> Who is the dubbing voice of XY?

A "synchronous sound" az a magyar "szinkronhang" leiterjakab tükörfordítása, angolul a "synchronous" ebben az összefüggésben teljesen értelmetlen jelző. Egy film szinkronizálása az "dubbing" angolul.

A "voice over" megint kicsit más: ez az ún. hang alámondás, tehát amikor még hallani az eredeti hangot halkan a háttérben és egy másik nyelven "rámondják" ennek a fordítását.

A válaszíró 90%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/12Időpont 2018. ápr. 3. 23:25 Privát üzenet
kukorika nevű felhasználó válasza:

Gugli translatort is ajánlhatnám, de hát akkor angolozzunk kicsit. Who is the dubvoice on your language of XY. Please give me an online video link about it! By the way the dubvoice of XY in Hungary is ZW.

A válasz 0%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 49%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/12Időpont 2018. ápr. 4. 01:13 Privát üzenet

Kukorica, inkabb igy:

Whose is the dubbed voice in your language of XY? Please send a video link of it. The dub voice of XY in Hungary is ZW.

# 8/12Időpont 2018. ápr. 4. 10:08 Privát üzenet
Ezt is rengeteg féle képpen el lehet mondani, mint sok más mondatot az angolban :D

A válasz 0%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/12Időpont 2018. ápr. 4. 10:14 Privát üzenet
Rejtvényjáték 728x90
Rick Mave nevű felhasználó válasza:

Ezt nem rengeteg féleképpen lehet angolul mondani, hanem egész pontosan kétféleképpen: a köznapi szóhasználatban a szinkronizálás az "dubbing" (a szinkronhang pedig "dubbing/dub voice"), míg a filmiparban használt szakkifejezés az "revoicing". Az elsőt mindig is ismertem és használtam, az utóbbi nekem is új, most olvastam utána a Wikipédián:

"Outside the film industry, the term "dubbing" commonly refers to the replacement of the actor's voices with those of different performers speaking another language, which is called "revoicing" in the film industry."

[link]

A válaszíró 90%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/12Időpont 2018. ápr. 4. 11:10 Privát üzenet
1 2

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Hogyan tanultatok meg németül munka mellett Magyarországon? Angolul jól beszélek, de most németül szeretnék rövid idő alatt megtanulni.
Mennyire érdemes Magyarországon alap/középszinten angolul tudni? Ti nektek hogyan sikerült?
Hol találok olyan helyet vagy közösséget Budapesten, ahol élőben lehet találkozni és beszélgetni Angol nyelven külföldiekkel bármiről?
Le lehet-e tenni Magyarországon a TEOFL Junior angol nyelvvizsgát? 14 éves lány vagyok, már több mint 5 éve tanulok angolul és intermediate szinten vagyok. Jővöre is le lehet tenni ha le lehet?
Hol lehet itt Magyarországon megtanulni nagyon jól angolul?
Hol lehet magyarországon élő angolul beszélő külföldiekkel beszélgetni?

Kérdések a Közoktatás, tanfolyamok rovatbólKérdések a Nyelvtanulás rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!