Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik idegen nyelvet válassza...

Melyik idegen nyelvet válasszam 2. nyelvként?

Figyelt kérdés

Jövőre 9.-es leszek, és most kell nyelvet választanom.

Spanyolt vagy olaszt szeretnék tanulni.

De a kettő közül nem tudom eldönteni, hogy melyiket.

Légyszíves írjatok véleményt/érveket, hogy melyiket lenne érdemesebb tanulni.

Minden választ köszönök.


2018. ápr. 6. 16:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Amelyik jobban tetszik: az ország, a kultúra, maga a nyelv stb.
2018. ápr. 6. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Érdeklődj, melyik tanár a jobb. Ha egyformák, a spanyolt javaslom, mert azt sokkal több helyen beszélik, mint az olaszt.
2018. ápr. 6. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Olaszt elfogadják doktori jelentkezéshez, spanyolt nem.
2018. ápr. 6. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
2018. ápr. 6. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Én általánosban végig németet tanultam (me most is) és így a végére eléggé meguntam, úgyhogy nem is sajnálom, hogy nem ezt fogom továbbtanulni.

Én magam angolt és olaszt választottam. Már régóta érdeklődöm Olaszország iránt és tetszik a nyelve is.

A spanyol nyelvről nem sokat tudok, csak annyit, hogy (szerintem) iszonyat jó hangzása van bár elsőre nehezebbnek tűnik az olasznál. (mondjuk először az olaszt is nehezebbnek tartottam)

Szóval én az olaszt választanám. :D


Mindkét nyelv érdekes, de figyelembe kell venned azt, hogy melyiket hogyan tudod kamatoztatni.

Véleményem szerint egyikkel se vesztesz semmit, ha ugyanolyan szívesen tanulnád az egyiket mint a másikat. Mert hát úgy nagyon nehéz tanulni ha az embernek nincs hozzá kedve.


Ha más nincs válassz véletlenszerűen csak ne az ecc-pecc kimehetszet használd mert arra úgyis csak az jön ki amelyikkel kezded. xD

2018. ápr. 7. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!