Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek érdemes németül...

Szerintetek érdemes németül megtanulni?

Figyelt kérdés

2018. ápr. 8. 05:20
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
Feltétlenül, én sok állást nem kaptam meg volna nélküle.
2018. ápr. 8. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

német középfokúd vagy felsőfokúd van?

milyen könyvekből tanultál?

köszi

2018. ápr. 8. 09:09
 3/8 anonim ***** válasza:
71%

Attól függ:

- munkakör

- egyéni életcélok

- országokhoz és kultúrákhoz való viszonyulás

Én megtanultam németül (erős középfokon), aztán amikor hosszabb ideig kimentem Németországba, úgy megutáltam, hogy soha többé nem vagyok hajlandó foglalkozni vele, még azt sem bánom, ha a tudásom pocsékba megy:S (pedig szeretek nyelvekkel foglalkozni) Munkához nekem soha nem volt rá szükség, pedig dolgoztam németekkel, de angol volt a munkanyelv.

2018. ápr. 8. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha angolul már tudsz, akkor igen.
2018. ápr. 10. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%
Tanulni mindig érdemes, legyen az bármi.
2018. ápr. 10. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
64%
Függ attól, hogy hol laksz. Ha például Sopron - Kőszeg stb.. környékén laksz (vagyis a magyar - osztrák határ mellett) , akkor érdemes, de ha nem akkor inkább az angol/spanyol/francia/olasz kombó valamelyikét ajánlom.
2018. ápr. 10. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
3%

Tekintve, hogy a németeknél lassan kötelezővé teszik az arabot, valószínűleg nem.


A magad kedvéért igen.

Általában a németek is tudnak angolul.

2018. ápr. 11. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Műszaki területen nagyon hasznos, többször elvárás is.

És amit az előzőek is írtak: angol mellette legyen meg erősen, és gondold át, hogy mik a terveid (melyik országban szeretnél élni, mit szeretnél dolgozni)

2018. ápr. 12. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!