Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol osztályozó vizsga az...

Angol osztályozó vizsga az nehezebb mint az érettségi vagy nem? Vagy mégis miből áll? (talán az utóbbi kérdésnek több értelme van)

Figyelt kérdés

2018. ápr. 8. 18:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez eléggé iskola, pontosabban tanárfüggő. Nálunk nehezebb volt az osztályozó, sokan nem vállaltuk be, ugyanis ha pl. 11-ben osztályozózol, akkor értelemszerűen a 12-es év anyagát kell tudnod, hogy milyen mélyen, azt mint mondtam, tanárfüggő. Nálunk az volt, hogy ahány sztori (ha New English File-os könyvből tanultok, akkor gondolom érted, mire célzok :D) volt egy könyvben, annak mindegyiknek tudni kellett a tartalmát, mert a szóbeliben ezt is számonkérték a tipikus szóbelis érettségi témák mellett. Van írásbeli és szóbeli, de ha 10.-ben osztályozózol, akkor az ugye 2 év anyaga, és az 2 írásbelit és 2 szóbelit takar. Amilyen jegyeket szereztél azt írják be év végi jegynek. :) Egyik barátnőmnek felsőfokúja volt angolból két emelt várt rá (rám is egyébként), még sem csinált előrehozottat, mert feleslegesnek vélte, plusz azt a heti pár angolt "túléljük", legalább addig is formában vagyunk vele. De persze nyugodtan meg lehet csinálni előre, ha akarod. Viszont mivel kb. ekkortájt vannak az előrehozottas vizsgák alaposan a többi tárgy tanulásának a rovására mehet. Az érettségi amúgy nem nehéz, nekem 89% lett a közép pedig nem vagyok egy nyelvzseni, csak gyakorolgatni kell az érettségiket visszamenőleg.
2018. ápr. 9. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én tavaly osztályzóztam 10-ből, idén 11-ből és még most fogom megcsinálni a 12.-est. Az első kettő laza 5-volt, de a tanár érettségifeladatokból állította össze. Szóval nekem személyesen semmi nehézség nem volt benne.
2018. ápr. 9. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Könnyebb mint az érettségi
2018. jún. 22. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Dehogy nehezebb
2018. jún. 22. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!