Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol nyelv tanulás és kiejtés...

Angol nyelv tanulás és kiejtés szempontjából menyire jó vagy hatékony ez a módszer? (TÖBBI LENT! )

Figyelt kérdés
Arra gondoltam hogy a youtube segítségével úgy tanulhatnám az angol kiejtést, vagy akár szavakat is hogy, lassú angol számokon be kapcsolom vagy kiválasztom az angol feliratot és mint a sorozatos módszer úgy használom. Vagy a másik ami nekem úgy mond elég hatékony hogy külföldi tehetségkutatós műsorokat nézek és abból figyelem meg a dolgokat, meg ugyebár hogy sokan járnak egy olyan műsorba sokat féle angol beszédet is hallhatok ami szerintem elég hatékony kiejtés szempontjából. Szerintetek menyire jók vagy hatékonyak az én módszereim amiket írtam?
2018. ápr. 16. 18:04
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Nagyon kevéssé hatékony. Ez olyan, mintha úgy tanulnád a biológiát, hogy sétálgatsz az utcán, és megpróbálod megjegyezni a látott növényeknek és állatoknak a nevét. A kutyát nagyon fogod tudni, a tonhalat viszont lehet, hogy sohasem. Nem véletlenül írnak tankönyveket. Ha rendes tudást akarsz, azokat használd!
2018. ápr. 16. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem félre értesz bocsi én fogalmaztam meg rosszul a dolgot , olyan 80-90 % érteni értem az angolt, szóval ne azt hidd hogy nulláráról indulok, nekem a gondom az lenne hogy hallás alapján már az értelmezésem sokkal kevesebb , az lenne a célom hogy az is javuljon azé gondoltam erre amiket ítam
2018. ápr. 16. 18:16
 3/7 anonim ***** válasza:
51%
Akkor is jobb, ha olyan szövegeket hallgatsz, amelyek tematikusan rendezettek, amelyek nehézségi szintje be van lőve, ahol garantáltan helyesen beszélnek, ahol nem keverednek a különféle akcentusok.
2018. ápr. 16. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem pedig van értelme. Ugyanaz, mintha filmet vagy sorozatot néznél idegen nyelven csak ez még életszerűbb. Az való igaz, hogy vannak kifejezetten olyan hanganyagok, videók, rövidebb filmek, amik kifejezetten nyelvtanulàsra lettek kitalálva, de megmondom őszintén, hogy egyetlen egyet sem bírtam végignézni vagy végighallgatni...Szerintem eszmeletlenül unalmas és abszolút nem érdekelt egyik sem, ellenben egy izgalmas filmet vagy sorozatot vagy akár hangoskönyvet meg tök szívesen nézek, mert érdekel a sztori, ezért normálisan odafigyelek rá és követem a dolgokat, meg akarom érteni.
2018. ápr. 16. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
50%
Kétfajta ember van,az egyiknek van önfegyelme, és saját cselekedeteit képes egy cél érdekében irányítani, a másikat be kell csapni, lekvárba kell keverni az aszpirint, stb. Az első fajtának jók a nyelvtanulásra készített anyagok is.
2018. ápr. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon AZ.
2018. ápr. 17. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Legkönnyebben akkor tanulod meg ha olyan környezetben élsz, azért nem mindegy ha egésznap azt hallod, hamar érteni fogod. Én sokszor Amerikai angolt nem értem meg, brit megy de azert mert itt elek.
2018. ápr. 19. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!