Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Latin 3. nyelvnek 16 évesen?

Latin 3. nyelvnek 16 évesen?

Figyelt kérdés
Sziasztok, jött egy olyan lehetőség, hogy heti 2 órában tanulhatunk latint 12. Végéig 10.től (szeptembertől). Angolt tanulok 1. óta, olaszt 9.óta. Nincs túl sok szabadidőm, de hasznosnak tűnik, főleg az olasz mellé, ti felvennétek mint 3. nyelv?

2018. ápr. 17. 21:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem annak csak akkor van értelme ha később jogit tervezel vagy valami ilyesmit. Szóval szerintem ha úgy látod, hogy későbbiekben jól jöhet, akkor mindenképpen vedd fel, de amúgy szerintem felesleges.

18/L

2018. ápr. 17. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
ősember
2018. ápr. 18. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ahogy az első írja, ha nem jog/orvosi a cél 100%-osan, akkor teljesen felesleges. Ha mindenáron inkább három nyelvet akarsz így-úgy gügyögni nem pedig 2-n profi módon kommunikálni akkor egy élő nyelvet keress. Bármennyire is szeretik hobbinak beállítani egyesek a nyelvtanulást, nálunk nem igen lehet annak tekinteni. Kőkemény versenyelőny a munkaerő piacon.
2018. ápr. 18. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Minek? Szorakozasbol? Heti ket ora iskolaban egy nyelv tanulasahoz semmi. Inkabb valami hasznosat tanulj latin helyett.
2018. ápr. 18. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha érdekel a háttér (de szerintem 16 évesen a tavasz sokkal jobban érdekel :) ), akkor megtudsz még információkat az adott nyelvről. Például ezek itt latin igekötők ugyanazon latin igéhez, csak már angol szavakként: ascribe, conscribe, describe, exscribe, inscribe, proscribe, rescribe, subscribe és transcribe. Olaszhoz és angolhoz is mellérakható dolgok ezek, csak szerintem nagy energiával kicsi haszon. :)


Emellett latinnál nagy a valószínűsége annak, hogy mondjuk másfél évig klasszikus szövegeket elemeztek az órákon, például szerintem tök unalmas az, hogy Julius Caesar mit írt a gall háborúkról, merthogy a történelmet és a néprajzot valamennyire csak ismerjük már. :) Persze, latinul nehéz is külföldi tinikkel beszélgetni a legmodernebb okostelefon applikációiról (bár az applikáció is latin szó!), vagy arról, hogy a moziban mit láttál utoljára.

2018. ápr. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :) eddig a gyógyszerész, állatorvosi, jogi vagy gazdasági pályákon gondolkoztam, de még nem döntöttem, így ez elég képlékeny. De lehet hogy igazatok vanm, és a másik 2re kellene rágyúrnom, bár így is van heti 3-3 angol és olaszórám + 2-2 nyelvvizsga felkészítő/plusz gyakorló szakkör. Angolból ősszel szeretném letenni a középfokút, de elméletileg nem kellene gondot okoznia, inkább az olasz miatt aggódok :D
2018. ápr. 18. 17:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!