Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Német, Valaki le ellenőrizné?

Német, Valaki le ellenőrizné?

Figyelt kérdés

Ha jól beszélsz németül és le ellenőriznéd nagyon hallás lennék.

Levelet akarok írni az egyik főnökömnek.


Előre is Köszönöm



Hallo!

Ich bin **** ****, der Ungar Kerl (straßenbau)

Wir haben letztmals bei die Beschprechung getroffen.

Ich wollte mal fragen (Ich und ***** *****) Wir sprechen auf Deutsch und inzwischen Wir arbeiten so wie alle andere kollege . Gibt es etwas möglichkeit mehr verdienen ?

Ich warte auf deine antwort.

Freundliche Grüsse

**** *****



2018. máj. 1. 11:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Ich wollte mal fragen (Ich und ***** *****) Wir sprechen auf Deutsch und inzwischen Wir arbeiten so wie alle andere kollege .


Ezt légyszi írd le magyarul, hogy mit akarsz kifejezni, mert így nem teljesen érthető.

2018. máj. 1. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

A formai gondokkal is baj. Ugye mivel a főnöködnek írunk, fizetés emelés miatt, akkor ez hivatalos levél lesz.

Nem kezdjük úgy, hogy Hallo, mert el sem olvassa.

Sehr geehrter Herr...,

Utána nem bemutatkozunk, hanem ich schreibe Ihnen, weil...


Meg ilyet se, hogy én vagyok a magxar srác. Ez nagyon gáz.


bei der Beschprechnung (ez maradhat akár)



Az miért fontos, hogy beszélsz némdeül (kétlem, írni se tudsz) és úgy dolgozol, mint a többiek. Te mégis kevesebbet kapsz, mint a németek? Vagy mit szeretnél?

A főneveket nagykezdőbetűvel írjuk.


Ezzel így kiröhögnek.

Mit szeretnél és megpróbálom, normálisan leírni levélben.

2018. máj. 1. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

elsőnek: Helló!

****** vagyok, a magyar srác (útépítés)

Legutóbb találkoztunk márciusba a megbeszélésen.

Akartam már kérdezni (Én, és **********) mi mivel beszélünk németül és ugyan úgy dolgozunk mint a többi kolléga. Van e rá lehetőség hogy valamivel többet kapjunk ?

Üdvözlettel

******

figyelj kedves második mi egy magyar csapat vagyunk egy építőipari német cégnél tegező viszonyban vagyunk, tudják hogy nem beszélek / ünk kitűnően de a többi kolléga pedig egyáltalán nem beszél és még is annyit kapnak mint én/ mi. Ezért akarnék valami féle emelést. Szóval ez a magázódás meg ism szerintem felesleges. Ezért akarok egyszerű rövid tömör levelet írni, és a lényegre vagyok kíváncsi jó vagy van rajta nagyobb hiba ?

2018. máj. 1. 12:48
 4/14 anonim ***** válasza:
Ahogy érzed, akkor küld el így!!!!! Sok sikert!
2018. máj. 1. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Útépítésnél nem számít, hogy "beszélsz-e németül", kedves magyar srác.


Ez full gázos, hibás, értelmezhetetlen, de rajtad áll, meg kell próbálni.

De az, hogy még te oltogatsz itt engem.

2018. máj. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

hú de berágott valaki :)))))


Már miért ne számítana ? különben hogy tudná meg a magyar gépkezelő hogy mit hogy csináljon az építkezésen ha nem beszél németül? Azért vagyok ott hogy fordítsak és is ugyan úgy dolgozok te szerencsétlen van neked közöd az építőiparhoz ? A német munkamorálhoz ? Gondolom rengeteg.....

imádom az ilyen "okos" irigy hülye magyarokat.

2018. máj. 1. 13:19
 7/14 anonim ***** válasza:

Te "szerencsétlen" én csak segíteni akartam, hogy írd le mit is szeretnél. Leírhattaf volna, hogy "fordítasz is és ezért szeretnél pénzt. Mert így nincs értelme a levelednek.


" Okos, irigy magyarok", mert te mi vagy magyar srác????

Ezek után segítsen neked bárki is...

A német munkamorálhoz tényleg semmi közöm, de felsőfokú német van és érdekes megértik, meg hivatalos ügyeket is tudtam intézni eddig kiválóan a német tudásommal.

De biztos az én verzióm a rossz és tébyleg csak segíteni akartam.

2018. máj. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Én csak ki akartam kérni a véleményét egy tőlem jobban beszélőnek hogy mit szól a levelemhez.

De mind egy holnap úgy is lesz német órám úgyhogy majd megkérdezem...

2018. máj. 1. 13:54
 9/14 anonim ***** válasza:

Elmondtam a véleményemet, segíteni akartunk, mert ebből nem derül ki, hogy mit is akarsz...

Közben azért kiderültel dolgok, hogy te neked elmegy az időd a "fordítással" éség ugyanannyit is kell dolgoznod stb. Ezt kellen beleírni mondjuk...


Csak hát a stílusoddal vannak gondok, de kár volt erre időt pazarolnok is...

Tégy belátásod szerint!

2018. máj. 1. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Órabérben vagytok?
2018. máj. 1. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!