Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A középfokú angol nyelvtanfoly...

A középfokú angol nyelvtanfolyam nehéz? Mik vannak benne? Pontozással működik? A főiskoláknál ez hány pont? Mennyi idő?

Figyelt kérdés
Köszönöm!
2010. jún. 13. 23:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Hú de kínai ez még neked :)

Szóval, vannak 1- és 2nyelvű nyelvvizsgák, röviden csak annyi a különbség köztük, hogy a 2nyelvűek magyar vizsgák, magyarul kapod az utasítást és tartalmaznak fordítási feladatot. Az egynyelvűek rendszerint külföldi székhelyű vizsgarendszerek, ezáltal külföldön is ismertek (nem feltétlen előny, mert magyar nyelvvizsgával is lehet bárhol munkát kapni)


www.nyak.hu <-- itt megtalálod az összes vizsgát, szűrni is tudsz, hogy a lakóhelyeden milyen vizsgák vannak.


minden akkreditált (Mo-n elfogadott, szerepel a nyak.hu oldalon) nyelvvizsgáért jár pluszpont a felvételin (középfokúért B2 35p, felsőfokúért C1 50, de ebben már nem vagyok biztos :))


a diplomához is kell nyelvvizsgázni, vannak szakok (pl. bölcsészkari szakok) ahol elegendő az általános nyelvvizsga, de vannak szakok (pl. közgáz) ahol szakmai nyelvvizsgát kérnek. Szakmai nyelvvizsgát tehetsz üzleti, kereskedelmi, idegenforgalmi, katonai, orvosi, jogi, informatikai szaknyelvekből. Ezek is a nyak.hu oldalon elérhetőek.

Annyiban különbözik a szakmai (=szaknyelvvel bővített nyelvvizsga) és az általános egymástól, hogy a szakmai vizsgától, hogy a szakmaiban szakmábavágó feladatok-témák lesznek, az általánosban pedig szinte bármi jöhet (egészségügy, oktatás..) persze nem profi szinten :) A szakmai B2 is B2-nek számít, ugyanúgy jár pont érte, semmivel sem több vagy kevesebb az általánostól. Középsuliban azért tesznek inkább általánost, mert a szaknyelvi résztől félnek, pedig nagyon jó könyvek vannak, amik felkészítenek, megtanítják a dolgokat :)


Én pl a szakmaira 3 hónap alatt felkészültem, 2 hónap múlva a kezembe is adták. Elsőre sikerült minden.


4 feladatrész van minden nyelvvizsgán, mindenből minimum 40%-ot, összesen pedig minimum 60%-ot kell elérni, akkor van meg a nyelvvizsga.

'B' rész az írásbeli, ebben van 2-3 szöveg, hozzá kérdések vagy nyelvtani feladatok, szókiegészítés, mondatbeillesztés, vizsgarendszerenként más és persze levélírás, mennyiségben különböznek, nem mindenhol használható szótár sem. 'A' rész a szóbeli, van magnóhallgatás (2-3 feladat, megint csak vizsgánként változik, igaz-hamis, szó/mondatkiegészítés, helyes válasz kiválasztása...) és van elbeszélgetés, itt húzol képet, arról beszélsz 10-15 mondatban és van szituációs feladat is. Van, ahol vizsgázóval vizsgázol, van ahol egyedül. Kinek mi a könnyebb. A szóbeli 15-20 perc szokott lenni, a magnó kb fél óra. Az írásbeli 2-3 óra.

Mindenre pontot kapsz, 60%-ot kell teljesíteni, akkor van meg.

Érdemes 1-2 próbatesztet megoldani a szimpatikus vizsgákból, és amelyik a legjobban sikerül, arra jelentkezni.


ha van további kérésed, írj nyugodtan, segítek megtalálni a megfelelőt :)

2010. jún. 14. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen kösözönm hogy leírtad nekem ezt a sok sok információt nagyon rendes vagy :)


Még azt szeretném kérdezni ha elvégzem a középfokú angol vizsgát és mondjuk egy főiskolánál 65 pont a ponthatár akkor azt a másik 30 pontot miben nézik? És ha megvan modjuk a 65 pont összesen akkor lehet rá nagy esélyem hogy bekerülök abba a főiskolába amibe majd szeretnék? mert engem nagyon érdekel a közgazdaság és ezért kérdezem :)


Köszönöm mégeggyszer!


:)

2010. jún. 14. 17:58
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia! Örülök, hogy segíthettem :)

Hányadikos vagy? :)

Pluszpontként maximum 80 pontot számolna el, ezeket nyelvvizsgákkal, versenyeredményekkel, emelt érettségikkel, egészségügyi hátrányokkal tudod megszerezni.. Középfokú nyelvvizsga 35 pont, felsőfokú 50, emelt érettségi 40 pont.

tehát ha csinálsz egy középfokú érettségit és valami másból emelten érettségizel, 75 pontot kapsz pluszban. Ha csinálsz egy felsőfokú vizsgát és egy más tantárgyból emeltet, az 90 pont, de akkor is csak 80 pontot kapsz maximum. Nyelvből pedig vagy a nyelvvizsgát vagy az emelt érettségit számítják be, mindkettőt nem.


vannak pontszámító kalkulátorok a neten, ezt így írd be a google-ba, ott megadod az évvégi jegyeidet, az érettségi jegyeit százalékban (kb előre is meg tudod határozni), hozzáadod a pluszpontokat és kidobja az eredményt. Ebből látni fogod, hogy megközelítőleg mennyi pontra számíthatsz és viszonyítani tudsz, hogy a főiskolára mennyivel lehet bekerülni.. Érdemes a matekot, történelmet, nyelvet megnyomni, mert azokat nézik.

Melyik főiskolát nézted? :)

2010. jún. 17. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

jajj, azt elfelejtettem, hogy a ponthatárok 200-480-ig /nem tudom pontosan/ mozognak, az a 65 amit te néztél mesterképzés lehetett. A mesterképzésre csak diplomások jelentkezhetnek. Neked csak alap (bachelor) vagy osztatlan képzésre van lehetőséged jelentkezni, azt elvégezve jelentkezhetsz mesterre.


a jegyeid, az érettségid és a pluszpontok adják a felvételi pontszámot. Ha azok meghaladják a suli felvételi pontszámát, akkor lehet reménykedni a bekerülésen. A 400 közeli pontokhoz nagyon jó érettségi, pluszpontok és jó jegyek kellenek.

üdv: D.

2010. jún. 17. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Mégeggyszer köszi a választ még csak most leszek 10-es majd de már szeretném tudni meg szeretném elvégezni az angol középfokút nemsokára. Tudod engem mindig is érdekel(t) a politika mindig nézem a hiradót meg politikai másorokat és ezt a pályát szeretném tovább vinni igen tettem fel ilyen kérdést is csak sajnos olyan emeberek írtak.. Én arról még nem tehetek hogy nem értem a pontozásokat de az biztos hogy a politkai pályát akarom tovább vinni majd! De te nagyon rendes vagy hogy leírtál mindent és ahogy Te elmagyaráztad így már kezdem érteni!
2010. jún. 17. 15:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!