Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tényleg nem annyira érdemes...

Tényleg nem annyira érdemes az üzleti életben kínaiul tanulni?

Figyelt kérdés

Sok helyen olvastam, hogy bár nagy a nyelvre a kereslet, sokszor betöltik az állásokat az itt élő kínaiak. Pl. akik a Corvinus-ra, BGF-re járnak.

Meg hogy nem túl befogadóak a kínaiul tanuló magyarokkal.



2018. máj. 5. 11:39
 1/4 anonim ***** válasza:
30%
Szerintem tök felesleges, úgyis az angol a hivatalos közös nyelv.
2018. máj. 5. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
36%

Arról, hogy mennyire keresett nincs információm, de a magyarok is közel olyan elutasítóak az idegenekkel kapcsolatban, mint a kínaiak. Szóval lehet, hogy egy kínai vezetésű cég itteni irodájába kínaiakat vesznek fel, de az is nagyon valózínű, hogy a kínai cégekkel kereskedő magyar cégek kínaiul beszélő magyarokat fognak előnyben részesíteni.


Én úgy gondolom, hogy van értelme kínaiul tanulni, de nyilván csak akkor, ha nem csak azért érdekel, mert hasznos, hanem tetszik is a nyelv. A keleti nyelvekbe sok enerrgát kell beleölni (tapasztalat), és nem tudod csak gyorsan végigszenvedni középfokig mint a germán vagy az újlatin nyelveket.

2018. máj. 5. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
10%

"elutasítóak az idegenekkel kapcsolatban, mint a kínaiak"


Láttál már kínaiakat, akik külföldiekkel bizniszelnek? Abszolút jó pont, ha tudsz kínaiul, és szívesen alkalmaznek külföldieket, sőt, gyakran még Kínába is kiküldik őket. Nem tudom, honnan jött ez a sztereotípia, de ez nem jelemző, manapaság legalábbis.

2018. máj. 5. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
57%
Masodik nagyhatalom az USA utan... ahh, milyen nagy hulyeseg!!
2018. máj. 6. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!