Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy tudok egy éjszakán át...

Hogy tudok egy éjszakán át ébren maradni?

Figyelt kérdés
Holnapután német vizsgám lesz és alig tudok valamit a 18 tételből. Tudom magamról hogy ha ma éjszaka és holnap szinte egész nap tanulnék, be tudnám darálni valamennyire. Most építünk házat és anyáék egy amerikai konyhás nappaliban alszanak szóval kávé tea kilőve. Energiaitalom most nincs. Mit tudok csinálni?

2018. máj. 6. 16:13
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
jobban jársz, ha alszol 6-7 órát minden nap - mert hiába darálod be, ha utána nem tudsz gondolkodni, 0
2018. máj. 6. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
15%

Ez mekkora baromság, amit az első írt. Ha csak nem extrém alacsony a tűréshatárod, akkor egy napot minden gond nélkül kibírsz alvás nélkül.


Mint mérnökhallgató, aki lenyomott már pár "éjszakai műszakot", én nem szoktam elaludni a füzet fölött, ha koncentrálok a tanulásra. Csak az a fontos, hogy lefoglald magad, mert különben elkezded felesleges dolgokon járatni az agyadat, és hamar bevillan, hogy milyen jó lenne elaludni. Ha szünetet akarsz tartani, akkor menj ki egyet sétálni a levegőre, zuhanyozz le, nyomj le pár fekvőtámaszt, esetleg nézz meg egy sorozatrészt, és társai. A lényeg, hogy ne legyenek üresjáratok, mert akkor elalszol.

2018. máj. 6. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

nem azt mondom, hogy nem lehet ezek nélkül fent maradni, de abszolút nem érdemes. aludj inkább! ott van még a holnap.

én tavaly angol középfokúra úgy tanultam, hogy a szóbeli napjára virradó éjszaka dolgoztam ki 15 tételt azt hiszem 20-ból (az utolsókhoz már nem volt kedvem). fél órát aludtam összesen, aztán mentem suliba, ahol egy órát meg kb. egy felet átaludtam...

nem voltam annyira "zombi", de körülbelül 12 órával később mentem be szóbelizni, minthogy befejeztem a tanulást... nem azért mentem át, mert így tanultam... szerintem jobban ment volna, ha nem is tanulok abszolút semmit. főleg, hogy volt egy félórás csúszás, szóval többször is át tudtuk beszélni a partneremmel, hogy melyik tételnél miről beszélnénk. szóval egyszerűen nem érdemes, amióta így csináltam, azóta mondom mindenkinek, hogy bárhogy, csak így ne :D

2018. máj. 6. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Inkabb aludj. Majd keszulsz holnap egesz nap, ha hazaertel.

Idoben fekudj le, erettsegi elott meg nezd at parszor es lesz ami lesz. Kialvatlanul nem fogsz tudni koncentralni, es ugy meg rosszabb lesz az egesz.

Majd szobelin javitasz, ha nem sikerul ugy, ahogy akartad volna :) sok sikert!

2018. máj. 6. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!