Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Német nyelv, passzív szerkezet...

Német nyelv, passzív szerkezetben szórend?

Figyelt kérdés

Most vettük a passzív szerkezetet. Rengeteg mondat van feladva, hogy alakítsuk àt, viszont nem vagyok tisztában a szórenddel. Tudna valaki segíteni? :)


Pl.

Die Münchner feiern das Oktoberfest seit 1810.


Sieben Millionen Touristen besuchen jedes Jahr das Octoberfest.


Azt értem, hogy a tàrgy van elől,utána a werden majd a végére az ige. Viszont közte fogalmam sincs hogy van. Köszönöm előre is!


2018. máj. 12. 12:23
 1/10 anonim ***** válasza:
90%

Das Oktoberfest wird seit 1810 von den Münchnern gefeiert.


Das Oktoberfest wird jedes Jahr von sieben Millionen Touristen besucht.

2018. máj. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
44%

Das Oktoberfest wird seit 1810 gefeiert.

Das Oktoberfest wird jedes Jahr bei sieben Millionen Touristen besucht.


Az elsőbe is beteheted, hogy bei der Münchener, felesleges.


A tárgy kerül első helyre, majd a werden ragozott alakja (megfelelő személy, igeidő) többi mondatrész és az ige 3. alakja. A ge-s alak.

Az alamyt el szoktuk hagyni, de a bei segédigével berakhatod, sőt néhányszor be is kell, mint a másodiknál.

2018. máj. 12. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
44%

Lehet a von segédigével is kifejezni, de mi úgy tanultunk, hogy személynél inkábba bei, de mindegy melyiket használod.

Az meg szerintem Münchener, de javítsatok ki, ha tévedek.

2018. máj. 12. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Ezek szerint az első 2 mondatot sem jól alakítottam át. :( Akkor gondolom a többi sem lesz jó. Nem értem ezt az egészet.


Köszönöm nektek! Mentek a zöldek!


(Nekem a lapra "Münchner" van írva)

2018. máj. 12. 13:11
 5/10 anonim ***** válasza:
73%

Úgy bírom, mikor olyanok pontozgatnak meg írnak válaszokat, akiknek lövésük sincs az egészről, de okoskodják a hülyeségeiket :D


Vonnal személynevek esetében is ki lehet fejezni, tekintve, hogy német származású vagyok és ez a második anyanyelvem, nyugodtan bízhatsz az első válaszomban. Persze nem muszáj, lesz majd pár hülye, aki “kijavít”.

2018. máj. 12. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Az órán mi is von+D -ot írtunk fel az alany kifejezésére.

De irigyellek a nyelvtudásod miatt.. Én meg ennyit nem tudok megtanulni látod :) ment a zöld ismét.

2018. máj. 12. 13:16
 7/10 anonim válasza:
Nem pontoztalak. Írtam, hogy úgy tanultuk, hogy mindkettő jó.
2018. máj. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Illetve én már elkezdtem írni a válaszomat, nem láttam, hogy közben te elküldted. De úgy bírok, hogy egyből kiosztani, meg hülyézni kell. Igen, lehet, hogy tanultam a nyelvet, de. emelt érettségi 5-ösöm van belőle.

Csak próbálok itt segíteni, nem kijavítgatok. Ha elkezded írni a választ, nem írja, h közben küldtek már.


Igen, Münchner, bocs.

2018. máj. 12. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkettőtöknek!!:)
2018. máj. 12. 13:34
 10/10 anonim ***** válasza:
50%
Bei-jal biztos nem tanultad, mert úgy nem helyes. Ezért mondom, hogy hülyeségeket írsz. Ha valamiben nem vagy biztos, előbb nézz utána és csak azután adj tanácsokat, máskülönben a kérdezőnek ártasz csak, mert rosszul tanulja meg. Von+D, közvetett esetben durch+A.
2018. máj. 12. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!