Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvet kéne elkezdenem...

Melyik nyelvet kéne elkezdenem tanulni?

Figyelt kérdés
16 vagyok 10. Osztályba járok. Most raktam le az angol középfokú nyelvvizsgát és szeretnék valami mást is megtanulni. Németet tanulok a suliban de a tanárral aki nekünk van nem sokat ér meg az egész nyelv nem jön be (nem akarok megsérteni senkit aki esetleg német egyszerűen csak nem megy a tanulása). Szóval valami mást akarok. Melyik lenne a legegyszerűbb, a legkézenfekvőbb vagy hasznosabb? Elég gyorsan tanulok ( kivéve a németet 😂) és angolul is otthon tanultam meg folyékonyan sorozatokból filmekből könyvekből és videókból . Suliban is tanultam de semmit sem ért .nem akarok mindent a tanárokra fogni de az angoltanár a sulimban tényleg nem tudja mit csinál. Lehetséges lenne hogy megtanuljak egy másikat otthon, különtanar nélkül? Esetleg egy két oldalt ismertek ami ilyenekben segít?

2018. máj. 14. 19:42
 1/7 anonim válasza:
Tanulj románul, sajnos sok hasznát nem veszed, viszont embertelen nehéz nyelv.
2018. máj. 14. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 monen válasza:
100%
A leghasznosabbak a kínai és az angol.
2018. máj. 14. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%
Szerintem franciát vagy spanyolt.
2018. máj. 14. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Esetleg Hollandul, mivel hasonlít az angolra meg a németre, csak össze kell kavarni az egészet és voilà...
2018. máj. 15. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Csehszlovákul, csakis csehszlovákul. Olyan szép az, hogy Masaryk, meg az is, hogy Pospisíl.
2018. máj. 16. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Franciát! A legszebb nyelv! Sok szó azonos az angollal, tehát gyorsabban menne a szótanulás is.

A kiejtése az elején nem egyszerű, de biztos menne.

2018. máj. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Ja, csak a kiejtés totál más. Akik angol után kezdik a franciát, vért izzadnak, hogy pl. a possible szót ne angolosan ejtsék ki.
2018. máj. 17. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!