Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Lengyel vagy szerb? Melyiket...

Lengyel vagy szerb? Melyiket érdemes tanulni egyetemen, illetve melyik hasznosabb? (ELTE)

Figyelt kérdés
lengyel, szerb, szláv, szlavisztika, egyetem, elte, btk

2018. máj. 14. 21:01
 1/7 anonim ***** válasza:
68%
Egyiket se. Ha legyen vagy szerb szakra akarsz menni, akkor nyilván van már konkrét elképzelésed velük.
2018. máj. 14. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
#1 Legyen? :)
2018. máj. 16. 00:14
 3/7 anonim ***** válasza:
9%

Mindenképpen szláv kell?

- Csak azért mert itt csomóan kérdezik a norvégot?

2018. máj. 17. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én a lengyelt választanám. Magyaroroszágnak több kapcsolata van Lengyelországgal mint Szerbiával. A lengyel nyelv hasonlít az ukránhoz, tehát ha tudsz lengyelül, az ukránt is érteni fogod, valamint a többi nyugati szláv nyelvet.

Egyszerű dolgod nem lesz egyikkel se, de szerintem a lengyel egy fokkal nehezebb, különösen kiejtés tekintetében. Nem mondom, hogy a szerb nem hasznos, hiszen a szerbbel meg fogod érteni a többi déli szláv nyelvet.

Én magam is lengyelt tanulok, ha van kérdésed, nyugodtan kérdezz:)

2018. máj. 18. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

#3 Igen, orosz szak mellé akarom! :)



#4 Köszönöm! Szerintem ezt veszem majd még fel! :D Igazából, mind a lengyelt, mind a szerbet meg akarom tanulni, csak nyilván 2 szakot akarok vinni, max.! :)

2018. máj. 19. 07:44
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Egyiknek sincs semmi értelme. Tanulj közgazdaságtant, külkereskedelmet az orosz mellé, annak van. Periférikus nyelveket nincs értelme erőltetni.
2018. jún. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A lengyel hasznosabb olyan szempontból, hogy magyarok között jóval kevesebben beszélik, mint a szerbet.

Arra viszont készülj fel, hogy a szlavisztika szak nem nyelviskola.

2018. júl. 8. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!