Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért kell általános iskolában...

Miért kell általános iskolában angolt tanulni?

Figyelt kérdés

2018. jún. 1. 16:42
 1/10 anonim ***** válasza:
23%
Már oviban is azt kéne. Az angol a számítástechnika miatt nagyon fontos nyelv, és nem csodálkoznék ha a jövőben analfabétának számítana az, aki nem tanult meg angolul.
2018. jún. 1. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
60%
Mert ilyenkor még könnyebb nyelvet tanulni és az angol világnyelv.
2018. jún. 1. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A gyerekek nagyon könnyen tanulnak, minél korábban kezdenek egy nyelvvel ismerkedni, annál jobb.

Az angol világnyelv, rengeteg szakirodalom van angolul, így a későbbi tanulmányokhoz is nagyon jól jöhet. A számítástechnikához is kell stb.

Persze mindegy milyen nyelvet tanul valaki általánosban, inkább az számít hogy mennyire sajátítja el az évek során. Ebben meg sajnos az iskolák többsége nem kiemelkedő, középfokig is alig jutnak el sokan érettségi előtt..:)

A nyelvtudás sok kaput megnyit az ember előtt, a nyelvvizsga is elvárás lett.(diplomához, munkához)

De sok helyen németet tanítanak, nem angolt.

Nem tudom, hogy a kérdésed mire vonatkozik, azt szeretnéd tudni, hogy miért angolt kell, vagy azt hogy egyeltalán általánosban miért tanítanak nyelvet?

2018. jún. 1. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
4%
El kéne már törölni a magyar nyelvet inkább és oroszul beszélni alapból. Az angol meg a hanyatló imperialista nyugat szennye. Пролетарии мира, объединяйтесь!
2018. jún. 1. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
54%

Miért csak angolt?

Egyáltalán bármit is.

Közmunkásnak elég a két XX a fizetési lajstromra.

2018. jún. 1. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát én németet tanultam, pontosabban tanultam volna, ha lett volna rendes oktatás. Angol nélkül nem tudtam eligazodni az internet világában, gyakran volt, hogy utána akartam nézni valaminek, de csak angol nyelvű irodalom volt, és nem értettem, továbbá ha az angol az az univerzális nyelv, amivel megtudod értetni magad a világ legtöbb helyén. Engem nagy hátrányként érintett, illetve még érint, hogy nem tanultam rendesen angolt.
2018. jún. 1. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
87%

#6: Én ugyanúgy hátrányként élem meg, hogy nem németet tanultam. :) A környező országokban mind németül kellene beszélni, ha ki szeretnék menni dolgozni, de így jóformán csak Angliában tudok labdába rúgni.


Az optimális szerintem az lenne, ha általánosban angolt tanulnának a gyerekek egészen egy erős B2 szintig, majd középben választhatnának, hogy tovább akarják fejleszteni az angol tudásukat vagy inkább németet tanulnak. A mostani rendszerrel az a legnagyobb baj, hogy középben gyakorlatilag újrakezdik a nyelvoktatást, amivel inkább csak azt a hatást érik el, hogy a diák megunja és elhanyagolja a nyelvtudását.

2018. jún. 1. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Igazából arra lennék kíváncsi, hogy itt Magyarországon nekünk magyar embereknek már miért kezdik el ilyen korán ezt a fejünkbe nyomni, úgy hogy régen még meg voltunk nélküle.
2018. jún. 2. 11:22
 9/10 anonim ***** válasza:
90%
Mert manapság az országok gazdasága annyira osszevan fonodva, hogy muszáj tartni a kapcsolatot a külföldiekkel. Ez ilyen kis országoknál. Mint Magyarország különösen fontos. Lehet, hogy te ezt nem látod, mint ahogyan a legtöbb nem diplomás végzettségű, de felsőbb kategóriában muszáj az angol..sok cég angolul működik, ahol nem is beszélnek magyarul, vagy angolul kapják az utasitasokat, vagy angolul kell beszélni az ügyféllel, angol a szaknyelv, angol nyelven jelenik meg az új találmány stb... Egy ország gazdaságát pedig nem a bolti eladó, meg a közmunkás húzza, hanem a komoly végzettséggel rendelkezők. Ezért kell az angol.
2018. jún. 2. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

"Igazából arra lennék kíváncsi, hogy itt Magyarországon nekünk magyar embereknek már miért kezdik el ilyen korán ezt a fejünkbe nyomni, úgy hogy régen még meg voltunk nélküle."


Én nem tartozom a régi generációhoz, de úgy tudom, hogy az orosz anno a szovjetunió miatt volt kötelező, egyébként ha az nem lett volna, akkor nyelvet nem is lett volna kötelező tanulni, de javítsatok ki, ha rosszul tudom.


Ma praktikus okai vannak annak, hogy általánosban kezdik a nyelvoktatást: Minél fiatalabb a gyerek, annál kevésbé vannak még berögződve neki a nyelvi sajátosságok és annál könnyebben sajátítja el az idegen nyelvet. A mai világban már valamilyen nyelvet muszáj beszélni, mert szerencsére az emberiség elkezdett felvilágosodni és rájött, hogy nem jó az, ha be vagyunk zárkózva a saját kis országunkba, kellenek a nemzetközi kapcsolatok.


Olvastam olyan kutatásokról is, amik kimutatták, hogy aki gyerekkorban kezdte el az idegennyelv tanulást, annak sokkal jobb volt a kiejtése, mint aki felnőtten kezdte, mert utóbbiak egyszerűen már nem tudták elhagyni a beszédből azt a jellegzetes magyar akcentust, annyira megrögzült már bennük. Ez is egy oka a korai nyelvoktatásnak. De érdemes megfigyelni azt is, hogy aki kétnemzetiségű (pl. apja magyar, anyja ukrán), annak se ukrán, se magyar akcentusa nincs igazán, hanem mindkét nyelvet tisztán beszéli (nincs "vidékies" kiejtése vagy nem tudom hogyan mondjam jobban).

2018. jún. 2. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!