Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha valaki 20 évesen kezd el...

Ha valaki 20 évesen kezd el angolt tanulni, nem tud majd olyan folyékonyan beszélni, mint aki hamarabb kezdte?

Figyelt kérdés
2018. jún. 2. 20:48
 1/4 anonim ***** válasza:
67%
Ez nem igaz, a nyelvtanulásnak nincs felső korláta.
2018. jún. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem van. De ez nem a 20 év.

Idősebb korban sokkal nehezebben tanul meg az ember egy nyelvet, pláne ha az az első, és akkor látja először szinte. Nekem munkatársam 40 éves, hallottam múltkor angolul beszélni, és nagyon nyögvenyelősen ment, a szavakat nagyon csúnyán ejtette ki. Biztos vagyok benne, hogy nem gyerekkora óta tanulja.

2018. jún. 2. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A kor legfeljebb a kiejtést befolyásolja, a folyékony beszédet nem. 35 évesen kezdtem el angolt tanulni, 40 éves vagyok, 3 éve Kanadában élek, és nincs gondom a társalgással.


Általános iskolában évekig németet tanultam, fiatalság ide vagy oda, nem tudtam normálisan megszólalni németül. 15 évesen kezdtem olaszul tanlni, imádtam, és felsőfokon beszélem. 25 évesen kezdtem a spanyolt, szintén nem volt gondom a folyékony beszéddel. Aztán 10 évvel később az angol, mivel a motiváció megvolt, nem okozott gondot a tanulás.

2018. jún. 3. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Sokmindentől függ, pl ilyenektől, hogy:

- milyen körülmények között kezdi tanulni (angol nyelvterületen-e vagy itthoni nyelvtanfolyamon tizenmásik emberrel egy csoportban heti 3-4 órában)

- milyenek a képességei (könnyen ragad-e rá az idegen nyelv vagy gyerekkora óta mumus tantárgy volt neki)

- mennyire motivált (a szerelmének az anyanyelve-e az angol vagy csak egy papír kéne róla, hogy pár tízezer forinttal több legyen a fizuja)

- mennyi időt hajlandó rászánni (csak a tanfolyamon hajlandó-e használni a nyelvet, vagy azon kívül is minél többet használja-e már az első pillanattól)

2018. jún. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!