Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek melyik a legkönnye...

Szerintetek melyik a legkönnyebben tanulható nyelv az angolon kívül?

Figyelt kérdés

Tudok angolul, oroszul felsőfokon, alapszinten németül. Az utóbbi nem a kedvenc nyelvem, szóval szeretnék valami mást tanulni.

Hallottam, hogy az eszperantó a világ legkönnyebb nyelve, de azzal semmire sem fogok menni szerintem.:(

Spanyolon gondolkoztam még, esetleg francia. Mi a véleményetek erről? Melyiknek lenne több értelme? Spanyol könnyebb?

17L


2018. jún. 3. 10:10
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Én angolt tanultam az általános 8 évében, aztán a gimiben olaszt kezdtem el. Szerettem, az angol után kifejezetten könnyű volt a szavak tanulása. A nyelvtan nehezebb, de ha megtanulod, hogy kell, könnyen rá fogsz érezni.
2018. jún. 3. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Annyit még szerettem volna, hogy a spanyolt is elkezdheted, amelyik jobban tetszik. A spanyolnak szerintem szebb a hangzása, de az olasz sem rossz. :)
2018. jún. 3. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia, szerintem ha két nyelven felsőfokon beszélsz, akkor egyik nyelv sem jelentene gondot neked, dönts az alapján, hogy melyik tetszik jobban, melyik nyelv hangzása, melyik kultúra vonz jobban. :) "Átlag embernek" azt mondanám, hogy legyen spanyol, de felsőfokú orosz tudással szerintem a franciával sem lenne gondod. Viszont az is fontos, hogy tanárral, vagy egyedül tanulnád. Franciát szerintem egyedül a kiejtés miatt elég nehéz. Spanyolból viszont meg van adva, hogy melyik betűt, betűkombinációt hogyan kell ejteni, vannak alapvető szabályok (pl. hogy szókezdő h-t nem ejtjük), és ezek mindig érvényesek, úgy, mint a magyarban, hogy attól még, hogy nem ismersz egy szót, ki tudod helyes kiejtés szerint olvasni. Szóval ezt a részét akár videóról is meg lehet tanulni. Persze a hanglejtésre is rá kell érezni, hogy mikor hol van a hangsúly, de ezt is filmezéssel, spanyol hanganyagok hallgatásával egy idő után ösztönösen tudja az ember.

De továbbra is azt mondom, hogy az alapján dönts, hogy melyik tetszik jobban. És barmikor válthatsz, ha nem jön be az egyik. :)

2018. jún. 3. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
22%
Szerintem semmi értelme plusz egy nyelvet tanulni, tanuld meg azokat, amelyeket eddig tanultál, rendesen. De ha ennyire izgága vagy: az olasz a legkönnyebben tanulható nyelv, vágj bele!
2018. jún. 3. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
82%

"tanuld meg azokat, amelyeket eddig tanultál, rendesen" - írta, hogy már felsőfokon beszéli őket, amit nem, az meg nem tetszik neki, és nem akarja használni.

Kérdező: spanyol vagy olasz, amelyik ország / kultúra / nyelv szimpatikusabb.

(egy olaszos)

2018. jún. 3. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat :)
2018. jún. 3. 13:18
 7/17 anonim ***** válasza:
50%

5. "amit nem, azt meg..." -- erre utaltam, hogy tanulja meg rendesen. Továbbá az, hogy a Kérdező szerint valamit felsőfokon tud, az többnyire még igen tág fejlődési lehetőséget jelent. Valószínűleg sehol sincs egy Cambridge Proficiency vagy egy TOEFL iBT 100+ szinthez képest (83 pont a rigó utcai felsőfok). És még onnan is lehet fejlődni.


De javasoltam neki én is az olaszt, szóval nem értem miért kell belém kötnöd.


szintén egy olaszos

2018. jún. 3. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Mert előre megmondta, hogy azt a nyelvet NEM AKARJA megtanulni...
2018. jún. 3. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Nem érted, amit az előző ír. Attól, hogy valaki felsőfokon van, még nagyon sokat tud fejleszteni rajta. A felsőfok nem akkora szám, mint azt sokan gondolják. Az nagyon messze van még a nyelv igazán könnyed, természetes használatától. Két nyelvet beszélek felsőfokon, de mégse gondolkodok új nyelven, mert többet ér ezeket fejleszteni, minthogy egy harmadikat megtanulni és ezeket csak szinten tartani.
2018. jún. 3. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Nem szeretek tanulni németet, semmi motivációm arra, hogy sulin kívül tovább fejlesszem magam belőle. Itt gimiben ötös-négyes vagyok belőle, viszont ismerem magam - amint vége lesz a 12. évnek, soha többé nem fogok a kezembe venni egy német könyvet sem, az okokat nem szeretném leírni.

Pont ezért kéne egy új, mert mások állítása szerint van nyelvérzékem (szerintem nem, csak szorgalmas vagyok) és nagyon sokat ér, ha valaki minnél több nyelven tud.

Amúgy TOEFL ibt-hez annyit írok, hogy még 2019 előtt fogok menni rá, úgyhogy majd gondoljatok rám ősz környékén.:D

2018. jún. 3. 15:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!