Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek melyik a legkönnye...

Szerintetek melyik a legkönnyebben tanulható nyelv az angolon kívül?

Figyelt kérdés

Tudok angolul, oroszul felsőfokon, alapszinten németül. Az utóbbi nem a kedvenc nyelvem, szóval szeretnék valami mást tanulni.

Hallottam, hogy az eszperantó a világ legkönnyebb nyelve, de azzal semmire sem fogok menni szerintem.:(

Spanyolon gondolkoztam még, esetleg francia. Mi a véleményetek erről? Melyiknek lenne több értelme? Spanyol könnyebb?

17L


2018. jún. 3. 10:10
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
33%

Tényleg ennyire nem lehet érteni amit írok?

Én nem azt mondom, hogy németül tanulj, hanem a két felsőfokú nyelvedet fejleszd, az többet ér mint ha még egyet megtanulnal pluszba, ráadásul 3 nyelvet már nehéz szinten tartani.

A két felsőfokú nyelvedet elkellene juttatni olyan szintre, hogy komoly tárgyalásokon is megalld a helyed. Többre fogják értékelni, mintha még lenne pluszba egy másik középfokú nyelved. Sok jó nyelverzeku ember ott rontja el, hogy elkezd egy csomó nyelvet megtanulni közép és felsőfokú szintig, ahelyett hogy kb. 2 t igazán magas szintre juttatna.

2018. jún. 3. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
61%

Kérdező nem igaz az, hogy minél több nyelven beszélsz annál többet érsz. Helyette: minél jobban beszélsz angolul és németül, annál jobbak az esélyeid. (A felsőfokú nyelvvizsga ide csak a belépő, annál sokkal jobban kell tudni munkahelyi környezetben.)


Minden más csak időpocsékolás, max. hobbiból érdemes valamit tanulni ha olyan az érdeklődésed (például arabot, kínait vagy japánt).

2018. jún. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Szüleimmel, sőt az egész családommal oroszul beszélek, szerinted nem tudok társalogni kb anyanyelvi szinten? :))

Angolt meg fejlesztem, de mellette simán lehet egy új nyelvet is tanulni, istenem

2018. jún. 3. 17:46
 14/17 anonim ***** válasza:

Értem. Ezt edig nem mondtad.


Olyan nyelven van csak értelme tanulni, amit használni is fogsz és tudsz. Csak úgy a levegőbe tanulni nincs értelme. Gondold át, milyen szakmára szeretnél menni, és ott mi a jó. Amúgy meg inkább tanulj az érettségire, ne most kezdj bele új nyelvbe.

2018. jún. 3. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
jaaj, komolyaban foglalkozni vele nem most, hanem olyan 1 év múlva akarok, amikor már letudom az érettségit és már csak azon aggódhatok, hogy felvettek-e. Gazdasági karra szeretnék menni, ahol nagy előny, ha minnél több nyelven megérteti magát az ember. Egyetem közben meg lehet nem is lesz elég időm rá, szóval legalább az alapokat el szeretném kezdeni, úgyis lesz olyan pillanat nyáron, amikor már meg akarok halni az unalomtól, és legalább megkönnyítem a helyzetem, mert szerintem a kezdés a legnehezebb a nyelvtanulásban.
2018. jún. 3. 19:49
 16/17 anonim ***** válasza:

Értem. Nos, az angolon és németen kívül nagyjából a franciának és az arabnak van értelme az üzleti életben, esetleg még az orosznak de úgy már tudsz. Csak te azt kérdezted, melyek a könnyvű nyelvek, a francia meg az arab meg pont nagyon nehezek.


MIért nem húzol bele inkább a németbe, de komolyan, annak van nagyjából egyedül értelme az angolon túl.


Nem igaz, amit írsz, hogy minél több nyelvnek lenne értelme gazdasági karon. Az angolnak és a németnek van értelme gazdasági karon oszt' ennyi.

2018. jún. 3. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Én azzal egészíteném ki az utolsót, hogy nem csak a gazdasági karokon, hanem szinte mindenhol ezeknek (angol, német, francia) van értelme itt Európában. A többi nyelvet csak hobbiból vagy nagyon speciális célok miatt (oda költözés, olyan nemzetiségű cégnél való munka, stb.) érdemes tanulni.

Egyszerűen csak belekezdeni mondjuk az olaszba (ami nem annyira nehéz nekem) úgyhogy nincs vele semmi speciális célod vagy valami belső késztetés (mert mondjuk imádod a kultúrájukat), annak nincs sok értelme.


De ez a te döntésed. Én inkább fejleszteném ezt a három nyelvet vagy ha a német nem tetszik akkor csak azt a 2t.

2018. jún. 4. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!