Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Harmadik nyelvnek az olaszt...

Harmadik nyelvnek az olaszt vagy a spanyolt válasszak?

Figyelt kérdés
Nem fogok valószínűleg egyik nyelv országába se költözni, inkább Közép-Európában tervezem a jövőm. Azonban szeretnék nyelvet tanulni és ez a kettő nagyon vonz, nem igazán tudnék választani köztük. Csehül, németül és angolul beszélek, szóval nem annyira megélhetésből kell, bár ha tudnám hasznosítani (munka, etc.), annak örülnék. Ti melyiket és miért választanátok?

2018. jún. 3. 19:35
 1/6 anonim ***** válasza:
46%
én olaszul már tudok, tehát spanyolt választanám a helyedben.
2018. jún. 3. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
82%
A helyedben én spanyolt tanulnék, mivel azt többen beszélik, és nem csak Európában. Bár nem akarsz külföldre költözni, szerintem még így is jobban járnál a spanyollal.
2018. jún. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Amelyik jobban vonz. Én angol után olaszt tanultam, egész könnyen ment. A spanyol is érdekel, de ahhoz már nincs energiám.
2018. jún. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igazából gondolom ha most spanyolul kezdek el tanulni és eljutok egy szintre, akkor az olaszt se lesz nehéz kitanulni. Persze ez még később lesz.
2018. jún. 4. 08:23
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
#3-mal értek egyet, vagyis hasonló a helyzetem: angol után olaszt választottam és mást már nem akarnék tanulni... az olasznak jobban hasznát veszem, mivel szoktam az országban járni :)
2018. jún. 4. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha nem tervezed a jövődet Olaszországban/olasz gazdasági kapcsolatokkal, akkor szerintem a spanyol jobban megéri. Sokkal többen beszélik világszinten, mint az olaszt, többen tanulják idegen nyelvként is. De ha úgy érzed, bármelyik jobban vonzz, ne habozz és válaszd azt, elvégre elsősorban az élvezetes tanulás a cél :)
2020. okt. 31. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!