Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Német után angolt vagy angol...

Német után angolt vagy angol után németet tanuljak?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Sokat hallottam hogy egy nyelv után még egyet sokkal könnyebb megtanulni.Azt is hogy ha németet tanulsz utána sokkal könnyebb angol tanulni.Ez igaz?Van ilyen?Más nyelvel is így van?

2018. jún. 19. 11:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Német után angolt!
2018. jún. 19. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%
Német után az angol sokkal könnyebb, nekem mind2-ből felsőfokú nyelvvizsgám van, de az angol így sokkal jobban megy. Valamint olaszt kezdtem el tanulni, az is könnyebben ment úgy, hogy már ismertem ezt a 2 nyelvet. Szerintem ha egy olyannal kezded, aminek a nyelvtana ugyan nehezebb, de hasonló a másikhoz, könnyebb lesz megtanulni.
2018. jún. 19. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Angollal kell kezdeni, az az alap, sürgősebb, mint a német.
2018. jún. 19. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én ilyenre meg olyanra is láttam példát, volt, akinek sokkal jobban ment német után az angol, de volt, akinek nem és borzasztó kiejtése van évek után is meg pl. minden főnevet nagybetűvel írt, alig bírt leszokni erről.

Németet tanuló angolosoknak sokkal kevesebb "látványos" bakijuk volt, de átlagban nem is haladtak olyan gyorsan, mint a németesek, akik hasznosítani tudták a nyelv logikáját az angolban (de ismétlem, ez távolról sem volt igaz mindenkire).

Ha angolt kezdesz tanulni (én ezt ajánlom, mert B2-ig egyáltalán nem vállalhatatlan), utána a német és állítólag a francia is sokkal könnyebb lesz.

2018. jún. 19. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Elsős korom óta tanulom a németet. Szeretem a nyelveket. csak suliban tanultam, tanulom, ezzel együtt az idén letettem a B2-es nyelvvizsgát belőle, decemberben megyek C1-re.


Az angolt kilencedik elejétől tanulom. Csak a suliban, heti 5 órában. most életemben először járok egy nyelviskolába, ahol felmérték a tudásomat és b2.3-ba soroltak. Mindezt 2 évi iskolai angol után. Nekem - a tanárom szerint- nem rossz a kiejtésem és nem is megy nehezen.

Én mindenkinek a németet ajánlom elsőnek. A testvéreim is mind némettel kezdtek, ők is meg tudtak tanulni angolul a középiskolában.

16/F

2018. jún. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

5-ös, neked azért valószínűleg az angoltanárod is nagyon jó.

Nálunk is volt németes, aki gimiben kezdte az angolt...hát most ott tartunk, hogy szegényke makog valamit mindkét nyelven, de egyiket sem beszéli normálisan (ja és jó jegyei voltak mindig is). Ezzel szemben az addig csak angolt tanuló kezdő németesek simán elérték a B2-t már akár érettségi előtt is (már persze aki tanult rendesen).

Szóval önmagában a némettel való kezdés semmire sem garancia szerintem, jó tanár (mint a tiéd) és persze nagy adag szorgalom is kell a sikerhez. Azt meg természetesen nem általános érvényű igazságként írtam, hogy minden németesnek rossz az angol kiejtése, hiszen ez nem így van. Csak szerintem felesleges kijelenteni, hogy csakis az angol vagy csakis a német a legjobb elsőnek, mert ez az egyénen meg a tanárán is múlik, angolos is megtanulhat jól németül és vice versa. Én csak azért mondtam az angolt, mert saját tapasztalatom szerint abból sokkal hamarabb eljut valaki B2-es szintre, mert az angol utána kezd el csak erősebben bonyolódni a felsőfok környékén, míg a németnél kezdőként kell megugrani egy komolyabb szintet (sokan itt fel is adják sajnos) és utána válik a nyelv átláthatóbbá.

2018. jún. 19. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a sok választ!
2018. jún. 19. 20:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!