Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyire számít egy angoltanár...

Mennyire számít egy angoltanár kiejtése?

Figyelt kérdés
Nekem már sok tanárom volt, mindegyiknek pocsék, magyaros kiejtése volt, de a legtöbbnek óriási nyelvtudása volt és szókincse. Azt vettem észre, hogy attól, ha egy tanárnak rossz a kiejtése, olykor többet lehet tanulni, mint egy tökéletes kiejtéssel rendelkező tanár. Ti mit gondoltok erről?
2018. júl. 2. 09:12
 1/9 A kérdező kommentje:
Csak mert most van két angoltanár akik között kellene választanom: az egyiknek igen jó a kiejtése, igazi brit, mivel kint élt sokáig külföldön, de nem tanított, nem hallani a magyar akcentust egyáltalán. A másik egy itthon dolgozó középiskolai nyelvtanár, akiről tudom, hogy hihetetlenül gazdag nyelvtudása van, anyanyelvi szinten beszél, jogi, orvosi, műszaki szaknyelveket is tud, de a kiejtése borzalmas...magyaros.
2018. júl. 2. 09:15
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért eléggé számít, viszont ebben az esetben lehet jobban jársz ha ahhoz mész akinek van tapasztalata a tanításban és remélhetőleg a nyelvtani részt is jól tudja. Nyilván jobb lenne ha helyes kiejtése lenne, de pl ezt azért tudod magadnak is fejleszteni ha sok angol filmet nézel, hallod a kiejtést és próbálod utánozni.
2018. júl. 2. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
41%

Attól, hogy valakinek szép a kiejtése még nem tud angolul. Bányászok vagy takarítók között élt kint, akkor kb. annyit tud, mint egy általános iskolás, igaz, azt szép kiejtéssel :P


Én a tapasztalt tanárt javaslom. A kiejtést otthon is gyakorolhatod, más is úgy csinálja (shadowing technika, videók hallgatása és utánzása), de ha valamit rosszul tanulsz meg, vagy az a válasz rá, hogy miért így van? "csak." akkor azzal sokra nem mész.

2018. júl. 2. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
28%
Kerdezo, hidd el, “az igazi brit “ tanarnal csak te nem hallod a magyar akcentust. Ott van az.
2018. júl. 2. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Igaz, szerintem is, a kiejtés másodlagos dolog. A tudás az ami elsődleges.
2018. júl. 2. 13:05
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jellemzően kevés a tanárral töltött idő, ezért nem a kiejtés a legmeghatározóbb elem. Fontosabb inkább, hogy beszéltessen és "rendet tegyen" a tanuló agyában, megfelelő példákkal stb.


A valós életben 1 anyanyelvi angolul beszélőre 4 nem anyanyelvi jut, ami azt jelenti, hogy egy csomó nem tökéletes angol kiejtésű embert kell megértened majd..

2018. júl. 2. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha már sok tanárod volt, akkor valószínűleg nem vagy már nagyon kezdő, akkor meg a másodikat válaszd szerintem is. Az első angol anyanyelvű tanárom nagy csalódás volt, mert akkor már olyan szinten voltam, hogy egész másra lett volna szükségem, mint a tökéletes kiejtésére. Pl. arra, hogy ne legyen link alak. Márpedig a te két jelölted közül a második az, akiről kisebb eséllyel derülhet ez ki.
2018. júl. 2. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Volt olyan angol tanárom, aki 10 évet dolgozott Angliában. Ég és föld volt a különbség, de csak azért, mert ha a diák rosszul ejtette ki a szót, addig igenis rászólt és gyakoroltatta a kiejtést! Ameddig a tanár nem követeli meg a helyes kiejtést, addig teljesen mindegy, hogy a tanár hogyan beszél.
2018. júl. 2. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ez hulyeség. Beszélhet egy tanár akármilyen jo kiejtéssel, ha segghülye.
2018. júl. 3. 08:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!