Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi a legjobb módszer a hallás...

Mi a legjobb módszer a hallás utáni szövegértés fejlesztésére?

Figyelt kérdés

3 lehetséges verzióról tudok, és az érdekelne, hogy angol középhaladónak melyik verzió segít a legtöbbet.


Mindhárom esetben egy 1 órás előadásról van szó.

1. Felirattal végignézni, és érteni nagyjából a 70-75%-át (esetemben)

2. Felirat nélkül nézni, az egésznek érteni az 50%-át (sok esetben csak a szavakat hallom, de nem áll össze egyből a mondanivaló, néha pedig még a szót se értem, hogyha pl hadar)

3. Felirat nélkül nézni, kb 30 másodperces darabokban, és addig ismételni, amíg minden tökéletesen érthető, vagy ha nagyon nem megy, akkor megnézni felirattal, majd utána nélküle, amikor már tökéletesen kihallom a mondanivalót.


Ugye első 2 esetben a mennyiségre lehet ezzel rámenni, gondolom ez arra jobb, hogy a fül szokja az angol beszédet, de kérdem én, hogyha nem értem meg X százalékát (felirat nélkül az X elég magas), akkor van-e értelme?


Harmadik eset pedig borzasztóan lassú, így az 1 órás videó megnézése akár több nap, mivel néha egy 3 perces rész eltart 20 percig is, viszont nagyon alapos, de nem mennyiségi.


2018. júl. 5. 15:33
 1/2 anonim ***** válasza:
Ezt így sorjában. Addig ne haladj tovább a következőre, amíg az előzőt nem érzed 100%-nak.
2018. júl. 5. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha ezek a százalékok ugyanarra a szövegre vonatkoznak, akkor az elsőt hagyd abba, semmi értelme.
2018. júl. 5. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!