Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Leírná valaki (k) pontosan,...

Leírná valaki (k) pontosan, hogy a szóbeli nyelvvizsga hogy zajlik a Bme-nél, és az origo-nál? Felkészülési idő gondolom nincs. "Miről", kivel, mennyit kell beszélni? Tételek vannak vagy témakörök?

Figyelt kérdés

2018. júl. 16. 07:52
 1/1 anonim ***** válasza:

Szio! Én a BME-t csináltam (közepet is, felsőt is) tetszett nagyon. Bemész, és az elején "lazább" beszélgetés, viszont egy adott témáról. (pl. Család, szépség stb) Különböző témák vannak (pl. Hobbi) és azon belül altémák (pl. Csapatsport, élsport) Utána két kép (azaz téma) közül választasz és arról kell összefüggően beszélni. A végén egy szituáció van (pl. Angol rokonaid elutaznak Magyarországra és érdekli őket a kultúra) ahol a vizsgáztató a "rokon". Egy masik kérdésben is leirtak ezt : https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__egyeb..

Tesóm origót csinált, az is kB ugyanez. Nyelvsulikban lehet ilyen probanyelvizsgás füzetet venni, szerintem megéri. A lényeg hogy köszönj, ne parázd túl, beszélj összefüggően és valamennyi szókincsed legyen. De általában aranyosak és segíto készek. Sok sikert a vizsgához! :)

2018. júl. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!