Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy van angolul, hogy "lányké...

Hogy van angolul, hogy "lánykérés"? Vagy hogyan hangzik a mondat pl. : "Tavaly a párom megkérte a kezemet. "

Figyelt kérdés
A proposal-t inkább az eljegyzésre használják, nem?

2018. júl. 17. 10:00
 1/9 anonim ***** válasza:
91%

proposal - leánykérés

engagement - eljegyzés

2018. júl. 17. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
90%
My boyfriend proposed (to me) last year.
2018. júl. 17. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
83%
Kerüld meg a bizonytalan szavakat, ha nem akarsz félreérthető lenni, és nincs a közelben szótár (vagy gyk :D) : he asked me to marry him. Megkért, hogy menjek hozzá. Ezt mindenki egyformán érti. :)
2018. júl. 17. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2018. júl. 17. 10:19
 5/9 A kérdező kommentje:
Néha túl tudom bonyolítani igen... köszi :D
2018. júl. 17. 10:19
 6/9 anonim ***** válasza:
60%
Valaki lepontozta #3-t. Az általános megállapítással egyetértek, az cifrázza, aki tudja, mit csinál, de kérnék akkor példát, milyen helyzetben nem egyértelmű a David proposed to Sharon mondat?
2018. júl. 17. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
88%

#6 Arra gondoltam, hogy a kérdező nem volt biztos abban, hogy a propose lánykérés vagy inkább eljegyzés. Ha kifejezetten arról akar mesélni, hogy milyen romantikus volt, mikor letérdelt, és rózsák és mécsesek, akkor nyilván nem passzol oda az "eljegyzés" szó, mert nem fogja az egyszeri hallgató érteni, akinek mondjuk az eljegyzés a családos vacsit és bejelentést jelenti. :D

(Bár nem tudom, külföldön hogy megy ez, van-e arra szó, magyar verzióban gondolkodom, ahogy a kérdező is, nálunk ugyebár megkülönböztetik a kettőt.)

Szóval erre gondoltam, hogyha nem akar rossz szót használni, akkor kerülje meg az egész szitut. :) Nem arra, hogy a propose nem lenne egyértelmű, csak nyilván élesben nem mindig van ideje gondolkodni az embernek, hogy akkor ez most az a szó-e. :)

2018. júl. 17. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
75%

Sztrogoff nevű felhasználó válasza:


Valaki lepontozta #3-t.


Ezen miért lepődsz meg? Ide azért járnak, hogy lepontozzanak minden kommentet tekintet nélkül a tartalmára. Ez valakinek szórakozás.

2018. júl. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
My boyfriend asked me to give to him my hand.
2020. aug. 4. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!