Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen nyelvet/nyelveket...

Milyen nyelvet/nyelveket érdemes tanulni?

Figyelt kérdés

Angol nyelvből már van agy középfokú nyelvvizsgám, jelenleg a felsőfokúra készülődőm. Ezenkívül német nyelvet is tanulok az iskolában, igencsak alap szinten vagyok. A gimi után szeretnék elvégezni egy egyetemi alapszakot és utána mesterképzésben szeretném elvégezni a 'fordító és tolmács'-ot.

Melyik nyelvet éri meg tanulni? Melyikben van a pénz a jövőben? Egy pár már megfordult a fejemben, például az orosz. De, tényleg nem tudom, hogy melyik az, amelyik megérné a befektetett munkát.

Előre is köszönöm szépen mindenkinek!



2018. júl. 25. 11:28
 1/4 anonim ***** válasza:

ha fordító (és vagy tolmács) szeretnél lenni, talán érdemes megcélozni a "csúcsot" (bár nem hiszem, hogy ez lenne a csúcs, de sokan annak tartják)


[link]


mire elvégzel minden szükséges sulit, addigra talán lesz felvétel is itt.

ha pedig nem sikerül, akkor is nagyon jó bázissal rendelkezel mint fordító.


ehhez pedig mindenképp harmadiknak a francia nyelvet ajánlom.

több nem kell, ezeket csiszolgasd minél jobban, de ha nagyon kedved van egy negyedikhez, akkor tetszőleges, illetve ha erre az uniós dologra szeretnélm koncentrálni, akkor a lengyel (de ez szigorúan csak negyedik)

2018. júl. 25. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 GombaPorkolt ***** válasza:

Fordító is és tolmács is mindig minden nyelvből kell, és bizony ha beszélsz egy ritka nyelvet, lehetsz pofátlan is! Ha beszéled a ruszint például, és egyszer kellesz ruszint fordítani, mondhatsz csillagászati árat, ha te vagy az egyetlen, aki vállalja, megadják. Csak nyilván nem az lesz a fő pénzkereseti lehetőséged, szóval alapozni arra nem szabad.


Amúgy az orosz, francia, spanyol, ezeket ajánlom a mostaniak mellé, itt Európában ezek fontosak. Orosz tolmács mindig keresett, egyszer láttam, hogy havi 500.000-ért (!!!) kerestek valahova orosz tolmácsot, már nem emlékszem, milyen munkaterületre, de nem konferenciatolmács volt. Norvég, svéd, dán is játszik, orvosok mennek ki ilyen helyekre leginkább, akik mellé vagy kísérőnek mehetsz tolmácsolni, vagy taníthatod őket a nyelvre, mindkettő jó pénzt hoz.

2018. júl. 25. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de nem ajánlom a tolmácsságot.


Nekem van felsőfokúm angolból és németből is, anélkül, hogy tolmácsnak készülnék, egy mezei ember vagyok.


Valamit magára adó üzletember vagy vállalkozó beszél angolul. A német autógyártó cégeknél is az angol lett az elsődleges nyelv nem olyan régen.

2018. júl. 27. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Kösz
2019. jan. 7. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!