Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van egy tanulóm aki állandóan...

Van egy tanulóm aki állandóan sír ha nem tud valamit. Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés
2018. aug. 8. 10:46
1 2 3
 1/29 A kérdező kommentje:

Angol nyelvről van szó. A tanulóm 33 éves és lány.


Az a baj, hogy az elemi nyelvtannal is problémái vannak. Nem érti a személyes névmások összefüggéseit sem és az adjective pronouns-ok működését sem látja át, keveri a dolgokat.


Hozzáteszem, ezerszer átvettük, többféleképpen is elmagyaráztam neki.


A múltkor hazaküldtem, mondván neki, hogy "hülye vagy fiam, menj haza". Nem értem, hogy hogyan akar valaki nyelvet tanulni, ha ahhoz is gyengeelméjű, hogy megértse az alap nyelvtant.


Ti mit tennétek?

2018. aug. 8. 10:49
 2/29 anonim ***** válasza:
93%
Nem lehet, hogy inkább a stílusod miatt sír? Attól még, hogy nehezen megy, el lehet magyarázni neki többféleképpen is, ezért vagy tanár és ő ezért fordult hozzád segítségért.
2018. aug. 8. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
90%

Adnék neki egy csomó gyakorló feladatot, amivel azokat tudja begyakorolni, amik nem mennek. Pl. a személyes névmások.

Ezt csinálja meg otthon. Neki is kell készülnie, tanulnia. Nem elég az óra.

Egyébként 33 éves felnőtt nőnek olyat mondani, hogy hülye vagy fiam.... hát elég gáz.

Én nem mennék többet hozzád :D

2018. aug. 8. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
91%

Én a helyedben a magyar nyelvvel közelíteném a dolgokat. Lehet csak pl. nincs tisztában azzal, mi az a melléknév. Adj neki 1-2 magyar gyakorló feladatokat. Aztán ha már megy, akkor térj át az angolra.


Remélem az írásodban csak túloztál és nem így beszélsz/bánsz vele. Valószínűleg alacsony az önbizalma és te ezzel mégjobban lehúzod - csak azért mert tanár létedre türelmetlen vagy.

2018. aug. 8. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 hollófernyiges ***** válasza:
91%
Gond nélkül, elsőre tettem le a felsőfokú angolvizsgát, de bevallom halvány fogalmam sincs arról, hogy mi az az adjective pronoun. Még azután sem, hogy megnéztem a wikipédián. Lehet hogy nem a nyelvtanzsargont kellene nyomni?
2018. aug. 8. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
91%

Mi a célja? Tök kezdő?

Lehet, hogy nem jó a módszered.

Kicsit személyre szabottan kéne, nem mindenkivel ugyanúgy kell foglalkozni.

Na meg, ami neked egyértelmű, az neki teljesen ismeretlen.

Ne magadból indulj ki.

Ez nem általános, középiskola, hogy a fejéhez vágd, hogy mit nem tud.

2018. aug. 8. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
89%

*A múltkor hazaküldtem, mondván neki, hogy "hülye vagy fiam, menj haza". Nem értem, hogy hogyan akar valaki nyelvet tanulni, ha ahhoz is gyengeelméjű, hogy megértse az alap nyelvtant.


Egy jó pedagógus ilyet sosem tesz, hanem kiderítí milyen probléma áll fent az alanynál, ami miatt képtelen a normál módón megtanulni a nyelvet.


Ilyen probléma például a dislexia. Ők teljesen másként tudnak nyelvet tanulni és képtelenek normál módón egy nyelvet elsajátítani alap-és középszinten, csak a speciális módszerrel.

2018. aug. 8. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
93%
Tanárként mondom, nem járnék hozzád. Hogy merészelsz te bárkit is minősíteni ilyen stílusban? Kinek hiszed te magad csak azért mert beszélsz egy nyelvet? A szakma szégyene, amit ide leírtál! N34
2018. aug. 8. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:

Alap nyelvtant magyaráztam neki, de nem fogja fel, hogy az ő háza nem egyenlő ő-vel, hanem az az!


Ő háza = Ő, vagyis AZ.


Nem jut el a tudatáig, agyilag nem fogja fel! Mondtam, hogy felejtse el az ő-t.


A módhatározókról már nem is beszélek, az hogy mi a különbség az easy meg easily között, egy óvodás is felfogja elsőre.


Mondtam neki, hogy ha vissza kell menni az első osztályos magyar ABC-hez, (márpedig nagyon úgy néz ki), akkor vissza lehet, de nem nálam.

2018. aug. 8. 13:32
 10/29 A kérdező kommentje:

"Tanárként mondom, nem járnék hozzád. Hogy merészelsz te bárkit is minősíteni ilyen stílusban? Kinek hiszed te magad csak azért mert beszélsz egy nyelvet? A szakma szégyene, amit ide leírtál! N34"


Miért te ki vagy? Tanárként úgy tanítok és úgy minősítem a tanulót ahogy akarom és amilyen a saját megítélésem. Nehogy már te mondd meg nekem, hogyan minősítsek!


Hogy ki vagyok? Olyan aki százakat készített fel közép és fesőfokú nyelvvizsgára, aki szaknyelveket oktat és szakmai területeken fordít!


Olyan, aki órai anyagokat ír!


Mindezekkel a hátam mögött had döntsem már el én, hogy hogyan oktatok!

2018. aug. 8. 13:35
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!