Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » TOPIK koreai nyelvvizsga?

TOPIK koreai nyelvvizsga?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az lenne a kérdésem, hogy (a nyelvtanárom mondta) a koreai nyelvvizsga tényleg akkreditált már? Mert eddig úgy tudtam, hogy nem az, de most elbizonytalanodtam, a neten meg nem találom a választ.

A másik kérdésem pedig az, hogy ha akkreditált, akkor hányas szintet kell teljesíteni ahhoz, hogy pontot érjen (vagy hogy mondjam)? A legmagasabb szintet érdemes úgy, mint más nyelveknél vagy elég a TOPIK I. szint?



2018. aug. 12. 08:43
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekel, bocsi 🤔
2018. aug. 13. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Na azóta utánaérdeklődtem a tanáromnál, és azt mondta, hogy bár nem akkreditált, lehet akkreditáltatni 20.000Ft-ért, de még így se ér pontot az érettséginél.
2018. aug. 13. 09:00
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy már nem aktuális, de ha valaki ide tévedne: a TOPIK koreai nyelvvizsga továbbra sem akkreditált, és természetesen nem akkreditáltatható pénzért, mivel az akkreditáció csak teljes nyelvvizsga-rendszert érinthet, meg kell felelnie bizonyos kritériumoknak. A TOPIK nyelvvizsga például csak 2 évig érvényes, vagyis ha érvényes nyelvvizsgával szeretnél rendelkezni, akkor 2 évente újra kell vizsgáznod. Ez például egy elég jelentős eltérés az európai nyelvvizsgarendszerektől. Viszont a TOPIK koreai nyelvvizsga honosítható, erről bővebb információt a Nyelvvizsgáztatási Akkreditációs Központ honlapján találsz, ám fontos, hogy a kiállított honosított bizonyítvány is csak 2 évig érvényes. [link]
2019. márc. 17. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!