Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen nyelvet érdemes tanulni?

Milyen nyelvet érdemes tanulni?

Figyelt kérdés

Angolul tanulok jelenleg, ősszel készülök felsőfokú nyelvvizsgára, illetve utána is szeretném képezni magam belőle, mivel egyetem után angol nyelvterületen szeretnék még tanulni illetve dolgozni. Szóval ez a része rendben van.

Viszont, a kérdés az hogy melyik nyelvet válasszam mellé?

Szeretnék elkezdeni egy másik idegen nyelvet is, már csak a tanulás szeretete miatt is, de nyilván akkor már olyat választanék, aminek hasznát veszem később.

Németet tanultam gimiben 4 évig, szóval abból van valami alapom, viszont nem igazán szerettem, kicsit kényszer döntés volt, de nem bántam végülis, csak sajnos annak már 90%-át el is felejtettem (shame on me). Német nyelvterületen abszolút nem szeretnék dolgozni, ilyen tervem abszolút nincs, szóval ez is egy ellenérv.

Ami szóba jöhet még, olasz vagy francia, esetleg spanyol. (?)

Mit lenne érdemes választani? Mindenféle véleményre kíváncsi vagyok.

Köszönöm előre is a válaszokat :)



2018. aug. 13. 20:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Az angol nyelvterület ahol tanulni és dolgozni szeretnél, az gondolom Anglia. Milyen munkát szeretnél? Mert attól is függhet, hogy milyen nyelvet érdemes tanulni.

Ha a németet nem szereted, akkor ne tanuld, csak olyat tanulj, ami érdekel.

Francia és a spanyol hasonló, ha az egyiket megtanulod jól, akkor a másik könnyű lesz (plusz az olasz is).

A kínai már most is egy hasznos nyelv, mert a kínaiak mindenhol ott vannak a turizmustól kezdve az üzleti életig és elég kevés nem kínai beszéli, szóval azzal nagy előnyre tehetsz szert.

Ha csak európai nyelvben gondolkozol és német kizárva, akkor spanyol és francia ami hasznos - de mint írtam ez attól is függ melyik országban és milyen munkában akarsz elhelyezkedni.

2018. aug. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a választ! Igen, Anglia vagy esetleg USA helyileg, és gazdasági területen szeretnék dolgozni (kereskedelem).

Inkább európai nyelvekben gondolkodom, már csak azért is, mert az az érzésem van pl. a kínai nyelvvel kapcsolatban, hogy olyan szinten, hogy mondjuk vállalhatóan tudjak tárgyalni kínaiul, soha nem fogok tudni megtanulni, mert annyira bonyolult és összetett nyelv (de lehet hogy ebben nincs igazam)

2018. aug. 13. 20:55
 3/7 anonim ***** válasza:

Őszinte leszek. Ha alapból egy angol nyelvű államban szeretnél elhelyeszkedni akkor sok értelme nagyon nincsen még egy nyelvet megtanúlni. A CV-ben lehet hogy jól mutat, de az esélye annak hogy a valóságban is majd profitálni fogsz belőle, eléggé csekély.


Véleményem szerint sokkal jobban jössz ki ha a inkább csak a meglévő angol nyelvtudásodra koncentrálsz, és annak elmélyítésére.


Ne érts félre, nem szeretnélek lebeszélni. A nyelvtanulás egy remek hobby, de ha nincs vele valódi célod, akkor az is marad. A legtöbb európai beszél angolúl, aki meg a kereskededelmi szakirányban tanúlt, az meg szinte biztos. Habár az Eggyesűlt Államok sok déli államában hasznos spanyolúl tudni, nem beszélve arról hogy több száz millió anyanyelvű él szerte a világon. Én személy szerint azt választanám, ha már mindenképpen szeretnél még egy nyelvet tanúlni.

2018. aug. 14. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

1. vagyok.. Nem szoktam mások helyesírását kritizálni, de ebben az esetben az utolsó "hozzászóló" úgy ír arról, hogy ne tanulj más nyelvet, mert az angol elegendő, hogy ő még magyarul se tud helyesen írni.


Attól függetlenül, hogy angol nyelvterületen helyezkednél el, akkor is jól jön ha tudsz idegen nyelvet, mivel gazdasági terülten, munkával szinte biztos, hogy külföldiekkel is együtt fogsz működni valamilyen módon és még ha tudnak is angolul, akkor is előny ha beszéled a nyelvüket.

Angol nyelvterületen meg különösen jó ha beszélsz más nyelvet, mert a helyiek közül sokan úgy gondolják, hogy minek tanuljanak idegennyelvet, úgyis mindenki beszél angolul.

A nyelvtudás mindig előny. Ha ritka nyelvet tudsz (mármint ami idegennyelvként ritka), akkor az különösen jó. Persze a spanyol meg a francia is jól jön mind Angliában, mind az USAban.

2018. aug. 14. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha az USA-ban akarsz élni, akkor a spanyol a legpraktikusabb második idegen nyelvként az angol mellett.
2018. aug. 16. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
90%

Második vagyok.


Köszönöm az 1. hozzászólónak hogy kimutatta hogy nem tökéletes a magyar helyesírásom. Az általános iskola befejezte óta külföldön élek, és sok szükségem nem volt rá.

Sajnálatos módón amit az ember nem gyakorol, az elfelejtődik, és ezért elnézést is kérek.

Gondolkoztam róla hogy privátba írjak e neked, de ha már voltál annyira rendes hogy csak miattam írtal egy újabb bejegyzést, akkor ez már igazán nem tesz semmit.


2 idegennyelvet beszélek szinte anyanyelvi szinten, és egyet haladón, úgyhogy van némi tapasztalatom ezen a téren.


Én nem mondtam egy szóval sem hogy ne tanúljon még egy idegennyelvet. A posztomban annyit állítottam, hogy nem biztos hogy egy másik idegennyelvbe belefektetett energiája ugyanabban az arányban meg is fog majd késöbb térűlni. A végén még hozzá is tettem hogy nem az a szándékom hogy lebeszéljem, ez csupán az én véleményem.


"A nyelvtudás mindig előny. Ha ritka nyelvet tudsz (mármint ami idegennyelvként ritka), akkor az különösen jó." Egyetértek, a nyelvtudás mindig előny. De szerinted egy feladathoz amihez esetleg példáúl komolyabb francia nyelvtudás is szükséges, melyik embert foglyák alkalmazni: Egy külföldit aki idegennyelvként tanúlta azt, vagy esetleg egy anyanyelvű franciát?

Az előnyös nem feltétlenűl jelent hasznavehetőt, és ez a nyelvek szempontjából különösen releváns.

Sokan beszélnek angolul, de nem mindenki igazán jól, és én személy szerint többre értékelem azt ha valaki úgy beszél EGY nyelvet hogy meg se tudom mondani hogy külföldi e vagy sem annál ha beszél 3 nyelvet, viszont az erős akcentusa 1000 méterről is kihallható.



Mellékesen megírom, hogy nem hiszem hogy a te dolgod lenne hogy minősítsd a kommentemet. A válaszom elsősorban a kérdezőnek szólt és nem neked.

Döntse el ő hogy mennyit ér a véleményem.

Ha a jővőben nem értesz valakivel egyet, spóróld meg a kérdező idelyét hogy végiggörgesse ezeket a kis vitákat, és írd meg inkább az illetőnek privibe.

2018. aug. 17. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, mindegyik hasznos volt! :)

Igen, bennem is ez merült fel, hogy az angolhoz képest a befektetett energia nem igazán fog megtérülni, és pont ezért nem tudok dönteni, hogy inkább a szívemre hallgassak, és tanuljak olaszt, amit nagy eséllyel néhány évente egy hétre fogok majd használni amikor Olaszországban nyaralok, viszont imádom a nyelvet, vagy a másik három közül az egyiket, amiknél esélyes hogy néha használni is tudom, de kérdéses hogy mennyire.

Nagy dilemma, főleg hogy a preferált sorrendem az olasz-francia-spanyol-német, viszont hasznosság szempontjából ez pont fordítva van :/

2018. aug. 19. 21:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!