Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Itthon, egyedül (vagyis tanár...

Itthon, egyedül (vagyis tanár nélkül) melyik nyelvet lenne érdemes tanulni?

Figyelt kérdés
Nem vettek fel egyetemre, ezért dolgozni fogok szeptembertől, illetve arra gondoltam, hogy megpróbálkozom otthon egyedül a nyelvtanulással. Angolból van már egy középfokúm, azt lehet, hogy megpróbálnám még följebb vinni felsőfokúig (ez tanár nélkül szerintetek lehetséges?) és szeretnék egy új nyelvet is megtanulni, olyat, ami hasznos lesz később munkakeresésnél. Melyik nyelvet lehet tanár nélkül is megtanulni? Egy év alatt milyen szintre lehet eljutni, ha minden nap foglalkozom a nyelvvel? Kérlek, írjatok ötleteket, esetleg ha van hozzá valami jó nyelvtanulós oldal, akkor azt is elküldhetitek. Franciát tanultam a suliban, az annyira nem tetszik, de szeretem az oroszt, spanyolt, olaszt...vagy jöhetnek még tippek, tapasztalatok. Előre is köszi. :)

2018. júl. 27. 15:52
 1/9 anonim ***** válasza:
30%
angol felső + német
2018. júl. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
27%
(de amúgy ha láttál már az országban álláshirdetést az elmúlt 10 évben, ez egyértelmű lenne számodra)
2018. júl. 27. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
68%
orosz, francia, spanyol
2018. júl. 27. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
21%
Németet tanár nélkül. Hát persze. Tanulj oroszt, azt lehet, úgyis Vlagyimir seggét nyaljuk újabban.
2018. júl. 27. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
68%
Én így voltam mint te. Mármint a dilemma volt ugyanaz, nem az élethelyzet. Felsőfokú vizsgára fel lehet készülni egyedül. Új nyelvet tanulni az alapoktól nem. Ahhoz kell tanár. Megcsináltam a felsőfokút, most német alapfokú vizsgára megyek. Még tanárral se könnyű:)
2018. júl. 27. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Koszonom az ertelmes valaszokat. :)
2018. júl. 27. 16:53
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Az oroszt és a franciát javasolnám, de nem tanár nélkül, mert mindkettő nehéz. Fejleszd inkább az angolt, ahhoz megvannak a kellő alapjaid. :)
2018. júl. 27. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Azóta mi újság?
2018. szept. 9. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Bogyobigyo26 válasza:
Mindenképpen angol vagy német
2019. júl. 16. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!