Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen idegennyelvet érdemes...

Milyen idegennyelvet érdemes tanulni, ha a kézilabdában szeretnék elhelyezkedni? Akár tolmácsként, vagy újságíróként.

Figyelt kérdés
Angolul, németül már tudok egy erős B2-es szinten, de mindegyikből szeretném lerakni majd a felsőfokút. Az ELTE-re fogok járni szeptembertől, ahol minorban fel tudok venni plusz egy nyelvet. (A német a főnyelvem.) Oroszra, svédre, dánra vagy norvégra gondoltam, esetleg kínaira. De talán a spanyol és francia sincs kizárva, bár azt többen beszélik. A kézilabda világában melyik érné meg a legjobban szerintetek? Vagy ha csak a mindennapokat nézzük...

2018. aug. 22. 21:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%
Angolt, a felsőnél is magasabb fokon.
2018. aug. 23. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Oké, de az angolon kívül?
2018. aug. 23. 15:51
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Orosz,spanyol,franciat el is felejtheted bemeneteli kovetelmeny van elte btkn a minorra ami egy B1-B2 szint.

A sveden meghalsz olyan hajtas van es nem fogsz tudni a foszakodra koncentralni a kinai szinten ilyen otthon napi 3-4 orat muszaj otthon ulve tanulni maskepp kuka az egesz.

2018. aug. 23. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Tapasztalatból írtad, hogy skandis minoron meghal az ember? Egyébként köszönöm az eddigi válaszokat!
2018. aug. 23. 17:03
 5/11 A kérdező kommentje:
Egyébként oroszra egy alapfok a követelmény, franciából nincs a neptun szerint.
2018. aug. 23. 17:21
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Minden neolatin nyelvre kotelezo a portugalon kivul. En is skandi minoros voltam sveden , majd meghaltam, hatalmas a hajtas, a majorosokkal vagy egyutt minoroskent, vertizzadsz.

Oroszra 1000 szavas szokincs illetve a ragozas alap elvaras minoron

2018. aug. 23. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos infót! Esetleg tudsz ajánlani más nyelvet, aminek még hasznát vehetném a jövőben és teljesíthető?
2018. aug. 23. 21:23
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom mi az ami erdekel :)

A skandis nyelvek kozul barmit valaszthatsz, illetve meg valaszthatod barmelyik masik szlav nyelvet az oroszon kivul. Neolatin nyelvekbol csak a portugalt tudod felvenni, a kozel keleti tantargyakbol ha jol emlekszem japan minorra kell az elozetes feltetel. Ha van konkret nyelvvel kapcsolatos kerdesed, irj nyugodtan lehet tudok keriteni valakit aki azt tanulta.

2018. aug. 24. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Csak azt nem ertem, minek 3-4 nyelv kovetelmeny, mikor ugyis csak makkogasig tanuljakmeg oket a hallgatok.
2018. aug. 26. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Kezilabda, tenisz stb. ujsagirok, interju keszitok, jatekosok, birok, mindenki angolul beszel.
2018. aug. 26. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!