Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tanulhatnék hatékonyan...

Hogyan tanulhatnék hatékonyan és nem annyira unalmasan angol szavakat?

Figyelt kérdés
Nemrég rászántam már magamat, de szerintem nem valami hatékonyan tanulom a szavakat.. Most cetlikre írom az angol szavakat és a hátlapjára meg a magyar megfelelőjét.. Amelyik szavakat nem tudom azt elmondom 10x és visszadobom a kalapba.. Olvastam több helyen is, h kötni kell valamihez a szavakat az milyen? Leírnátok ti, h küzdöttetek meg a szavakkal? Olyan napi 50 szót kéne megtanulnom minimum, de inkább 100-at, lehet ez kevésnek tűnik, de nekem nagyon sok. :S
2010. jún. 21. 14:58
1 2 3
 1/25 anonim válasza:
100%
Nagyon jó, ha angol felirattal nézel magyarul szinkronizált filmeket. Vagy keress magadnak külföldről beszélgetőpartnert msn-re, és beszélgetés közben egy csomó szó rád fog ragadni. Ezek a módszerek egyáltalán nem fárasztóak.
2010. jún. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Én javaslom az olvasást. Az a legjobb. Van egy könyvsorozat, amelyben különböző szintek vannak. Azt hiszem, a végén még van szótár is.
2010. jún. 21. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Keress neten angol akasztófát... Az is hasznos tud lenni :) A többit meg már elmondták előttem. Ja, és hallás utáni értésre nagyon jó bbc-t hallgatni.
2010. jún. 21. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:

Hát én a következőképp szoktam tanulni:

Füzet baloldala angol szó, jobb oldala magyar szó. Először párszor elolvasom az egészet, aztán letakarom a bal oldalt és megnézem mire emlékszem, ami nincs meg azt elmondom x-szer, és jöhet a következő. Fontos, hogy a szavakat mondjuk ki hangosan. Amikor már jól megy akkor érdemes valakit megkérni, hogy kérdezzen ki.

2010. jún. 21. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
Ja a szavak kötése pedig pl. pemphigus (ez nem angol szó, hanem latin, csak most jobb nem jut eszembe)híg pempő.
2010. jún. 21. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
A magolás a legkevésbé célravezető, használni kell a nyelvet (főleg olvasás + hallgatás, beszéd, írás - amelyik szóra szükséged van, érdekel, keresd ki a szótárból), akkor észrevétlenül ragad. De magoláshoz nagyon népszerű a quizlet.com, ami regisztrálás után ötféle módon gyakoroltatja az általad két nyelven beírt szavakat és kérdezi ki addig, amíg 100%-ra nem tudod.
2010. jún. 21. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
En sosem tanultam szavakat, megis nagy a szokincsem. En egyszeruen hasznalom a nyelvet, sokat olvasok (konyvet, weboldalakat), filmet nezek es ha valamit nem ertek, akkor CSAK egynyelvu szotarat hasznalok.:) Sok sikert
2010. jún. 22. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

Az a baj, h eléggé alap szinten vagyok.. ezt el is felejtettem mondani.. középiskolás 1-2-as anyagot veszem az angol tanárommal..


Az angol felirattal, h tanulok egy szinkronos filmmel?

Ez a beszélgetőtárs egészen jó, de neki szerintem elég unalmas lenne, hol lehet ilyen segítőkész külföldieket keresni?

2010. jún. 22. 12:51
 9/25 A kérdező kommentje:
Olvasni angolul? Hmm.. lehet jó ötlet, sőt biztos, de sajnos amikor a 2-as könyvben egy oldalas szöveg szavait írom ki akkor is 2 oldal szót írok ki :S:S Szerintem eléggé fárasztó lenne..
2010. jún. 22. 12:53
 10/25 A kérdező kommentje:
Angol akasztófa :D az érdekelne, hol találhatok ilyesmit?
2010. jún. 22. 12:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!