Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tanulhatnék hatékonyan...

Hogyan tanulhatnék hatékonyan és nem annyira unalmasan angol szavakat?

Figyelt kérdés
Nemrég rászántam már magamat, de szerintem nem valami hatékonyan tanulom a szavakat.. Most cetlikre írom az angol szavakat és a hátlapjára meg a magyar megfelelőjét.. Amelyik szavakat nem tudom azt elmondom 10x és visszadobom a kalapba.. Olvastam több helyen is, h kötni kell valamihez a szavakat az milyen? Leírnátok ti, h küzdöttetek meg a szavakkal? Olyan napi 50 szót kéne megtanulnom minimum, de inkább 100-at, lehet ez kevésnek tűnik, de nekem nagyon sok. :S
2010. jún. 21. 14:58
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

Azért google legyen már a barátod :P De egye fene, beütöttem helyetted, és itt van például egy: [link]

Amúgy rengeteg van, különböző szinteken.

Kaphatóak könyvesboltokban nagyon kezdőknek könyvek, annyit meg nyugodtan ki lehet szótárazni, amennyi ismeretlen szó abban van.

Az angol feliratos filmek pedig azért jók, mert hallod magyarul, közben pedig kiszótárazod a feliratot, így ha alapból nem értenéd, a hallott szöveg alapján következtethetsz a jelentésre, könnyebb összerakni.

És ha alap szinten vagy, nem biztos, hogy muszáj külföldivel beszélgetned ahhoz, hogy fejlesszen, én például felsőfokra egyik ismerősömmel beszélgettem adott témák alapján.

2010. jún. 22. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:

Nem kell minden szót kiszótározni, úgy nem lehet olvasni, az olvasás élvezet legyen, ne tanulás. Internetes honlapokat is nézegethetsz olyan témában, ami érdekel, nem baj, ha a 80%-át nem érted, annak örülj, amit igen, és egyre több lesz. Ún. graded reader-eket, szintezett, direkt tanulási célra egyszerűsített olvasmányokat keress pl Oxford kiadótól, kis füzetek kb 600 Ft-ért, de mástól is vannak, nagyobb könyvesboltokban. Meg kell nézni a hátán, hogy hány szavas, kezdetnek kb a 2. szintet javaslom, (800-1000 szó?) aztán mehetsz feljebb. Verd ki a fejedből ezt a napi 50 meg 100 szót, ez nem így működik, nem egyik napról a másikra kell szavakat tanulni, hanem majd leülepednek, egyszercsak ismerősök lesznek. Szóval nem szavakat tanulsz, hanem angolul tanulsz. Szavak soha nincsenek önmagukban, mindig csak szövegkörnyezetben, amit te vagy olvasol, vagy hallgatsz, vagy mondasz vagy írsz.

Filmeket úgy is nézhetsz, hogy először magyarul, hogy megértsd, majd angolul magyar felirattal, akkor már kicsit odafigyelsz az angolra is és érted, utána pedig csak angolul, és élvezni fogod, hogy érted angolul, még ha kis csalással is. A nyelvtanulásra időt kell szánni, sok ismétléssel.

Ezt is ajánlom, [link]

És http//angoltanulas.lap.hu

2010. jún. 22. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:
Akkor iskolában miért van ez, h akkor holnapra tanulj meg xy szót?
2010. jún. 23. 13:38
 14/25 anonim válasza:
www.internationalschat.com -én itt szoktam msnpartnert keresni. Az itt lévők legnagyobb része nem angol anyanyelvű, tehát ők is tanulni, ismerkedni, beszélgetni akarnak. Próbáld meg!
2010. jún. 23. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

Ne mondd senkinek, nagyon halkan mondom, de ez azért van, mert a tanárok sem állnak a helyzet magaslatán. Valamilyen szinten persze át kell nézni a feladott anyagot, el kell olvasni az olvasmányt, meg kell írni az új szavak gyakorlását szolgáló házit, de nem hatékony egyik óráról a másikra önmagukban bemagolni a szavakat. Bemegy a rövid távú memóriába és ugyanolyan gyorsan el is tűnik belőle, ha nem használják. Én soha nem adok fel ilyet, csak bizonyos leülepedési, érési idő elteltével előre bejelentett dolgozatokon kérem számon a szavakat és az órán gondoskodom róla, hogy gyakoroljuk.

18.46/21.09

2010. jún. 23. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:
Becsülöm az utolsó hozzászólót.. Milyen szinten tanítasz?
2010. jún. 25. 10:05
 17/25 anonim ***** válasza:

quizlet.com

Én innen tanulok, csak kell egy szószedet, bemásolod és már tanulhatod is. Az elrontott szavakat addig gyakoroltatja még nem tudod.

2010. jún. 25. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim válasza:

Én azzal alapoztam meg az angol szókincsemet, hogy játszottam a Monkey Island 1. és 2. részével (az eredetiekkel). Ez egy számítógépes kalandjáték és folyton szövegelnek benne, le lehet állítani (pause) az egészet, és olyankor ki tudtam szótárazni.

Célzott szótanulásra ez nem jó, tehát ha van egy listád, hogy a héten ezeket a szavakat kéne megtanulni, akkor nyilván teljesen véletlenszerű, hogy a játékban szerepelni fognak-e ezek a szavak a héten. :D

Viszont általános szókincsnövelésre nagyon jó.

Ez a módszer nem mindenkinél működik, csak akinek megtetszik a játék, azt hiszem. :)


A játék, mivel tele van egyfajta rejtvényekkel, ezért muszáj volt tudnom, hogy melyik szó mit jelent, és észrevétlenül megtanultam őket.

Kb. középszintű szókincshez ez bőven elég, bár nekem felsőfokúm van és alig kellett hozzátanulnom. A 80%-a ebből a két játékból van...


A kalandjáték műfaj alapvetően elég erős ilyen tekintetben, mégis, különösen ezt a ketőtt (Secret of the Monkey Island = monkey1 és Monkey Island 2 = monkey2) ajánlom, valamint a Day of the Tentacle -t, szerintem ezek elég jók nyelvtanuláshoz.

Mindegyiket a ScummVM nevű program segítségével lehet játszani, mivel nagyon régi játékok. Ha akarod, emailben segítek. :)

A monkey 1-nek van felújított változata, az a modern igényeket is kielégíti, mivel tavaly adták ki (úgy található meg, hogy a végére odaírod, hogy "Special Edition").

Hátha segít. :)

2010. jún. 25. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

Tök jó ötleteket írtak a többiek is, leírom az én módszeremet is. Én úgy szoktam angol szavakat tanulni, hogy mondatba foglalom őket. Modnok/írok velük minimum 10 mondatot. Ha van időm, akkor rákeresek a google-ön is, és csak olvasgatom a feljött szövegrészleteket...

És ha szereted a zenét, akkor fordíts dalszövegeket! Ez is tök hasznos, és szórakoztató is.

2010. jún. 25. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
Privát e-mailben válaszoltam neked, de visszajött a levél azzal, hogy kézbesíthetetlen. Egyébként gimnáziumban tanítok.
2010. jún. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!