Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen szintű nyelvtudással...

Milyen szintű nyelvtudással érdemes/lehet nekivágni a diplomamentő programnak?

Figyelt kérdés

Gondolom van egy szintfelmérő ami szűri valamelyest a jelentkezőket.. de lehet tudni valamit erről? (Ugye az elsőnèl olvasni lehetett h többet vártak az egésztől, illetve azaz 1000 valamennyi hely se tűnik soknak szóval én arra tippelek h csak azokat "várják" akik tényleg közel vannak.)


A problémám az, hogy mindig nagyon gyenge voltam a nyelvekből és az érettségi is jó régen volt, szóval ha már most borítékolható h nincs értelme a jelentkezésemnek akkor nem akarom mások és jómagam idejét/energiáját pazarolni. (Másik utat választok h valahogy eljussak a sikeres vizsgáig..)



2018. aug. 28. 09:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Középszintű (B2) nyelvtudással érdemes nekivágni a programnak. A nyelvvizsga-iroda honlapján szoktak fent lenni példafeladatok, abból látod, hogy milyen típusú feladatokra kell készülnöd a vizsgán.
2018. aug. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Középhaladó tudással
2018. aug. 28. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Áttanulmányoztam a kiírást plusz érdeklődtem és arra jutottam, hogy nincs kifejezett minimum szint. Annyi van, hogy ha az alapfokú (B1) szinten már vagy, akkor tudod térítésmentesen megpályázni. Akár ha teljesen 0-ról indulsz is, megéri a dolog, mert ha nagyobb óraszámú képzés lesz neked megfelelő, akkor is csak a 300.000Ft feletti összeget kell kifizetned. (Természetesen, ha határidőre letetted a nyelvvizsgát)

Szerintem érdemes menni. Ha komolyan gondolod, nem energiapazarlás

2018. aug. 29. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
57%
(B2 az már a középfokú szintje, tehát az biztos nem lehet a szintfelmérő minimum szintje)
2018. aug. 29. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Amúgy te most miről beszélsz? A diplomához B2-es nyelvtudás kell minimum, ez a minimumszint. Azt a 300 ezres összeget meg sem kérdezem, hogy mi akar lenni. Ha megcsinálta már az államvizsgát, csak a nyelvvizsgája nincs meg, akkor nem kell fizetnie semmit (a nyelvvizsga díját leszámítva).
2018. aug. 29. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Igen, a nyelvizsgahoz B2 kell, de a kerdes a programba valo belepo szintfelnerore vonatkozott. Arra valaszoltam. A 300.000 Ft pedig az adhato tamogatas osszege fejenkent. Ha ezt meghaladja a tervezett kepzes dija, akkor a kulonbozetet neked kell allnod. Igy szerepel a tajekoztatoban. (ofa.hu-n levo tajekoztatoban ez szerepel. Nezz utana!)
2018. aug. 30. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
OK, félreértettelek. :) Bocsánat!
2018. aug. 30. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Semmi gond!
2018. aug. 30. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
Sziasztok! Engem elkaszáltak a szintfelmeron.irasbelibem állítólag hataron volt pozitív értelemben, szóban elvéreztem. Értem én,tudom én,hogy karcsú a tudásom,de azt is tudom,hogy diplomamento ide vagy oda,de intenzíven kell tanulnom (pár hónapom van). Hogy van itt joga egy embernek (nem központi )szintfelmero, saját maga meglátása szerint, úgy,hogy könyörgök,hogy szeretnék resztvenni a programban,elutasítani? Az utcarol bementem érdeklődni, na gyorsan szintfelmero, hónapok óta meg se szólaltam, a két éves gyerek ott logott rajtam, és ilyen körülmények között elutasít. Ez egy nagy hibája a programnak,hogy egy embet teljesen szubjektív véleménye dönt az én tamogathatasomrol.Eselyt se,hogy pályázhassak.
2018. aug. 31. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Sajnalom :( Ezek szerint megis van minimum szint.

Tobbszor, mas nyelviskolanal nem lehet mar probalkoznod?

Privatban megirod nekem, hogy milyen jellegu feladatok voltak? (Csak ha ide nem szeretned) Melyik nyelviskolanal voltal?

2018. aug. 31. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!